Majitel prodává zámek v Ořechově, láká i šejka z Dubaje

Majitel prodává zámek v Ořechově, láká i šejka z Dubaje
Foto: sal  /  Alessandro Alagia je milovníkem rychlých vozů, na zámku v Ořechově uspořádal i jejich přehlídku.
Ořechov Zprávy 25 / 11 / 2014

Zámek v Ořechově je na prodej. Jeho majitel Alessandro Alagia po fiasku v senátních volbách opouští Slovácko a míří do Prahy. Raně barokní zámek z poloviny 16. století už visí v nabídce jedné z hradišťských realitních kanceláří. Jedním ze zájemců je údajně šejk z Dubaje.
„Hlavní roli skutečně sehrály senátní volby. Jen se v nich potvrdila slova mých přátel z Prahy, kteří mě varovali, že lidé na Slovácku nedají člověku z jiné země šanci,“ potvrdil šestačtyřicetiletý podnikatel, který má české i italské občanství. Výsledek voleb je podle něj jasným signálem, že o jeho práci v politice není zájem „Musím se podle toho i zachovat. Aby má práce měla smysl, přesunu své aktivity do Prahy, kde mám řadu dobrých přátel,“ prohlásil.
Opuštění a prodej zámeckého sídla je rozhodnutím celé rodiny. „Českou republiku mám rád a odsud určitě neodejdu, ale Slovácko se mi kvůli neupřímným lidem zprotivilo,“ říká Alagia. Úplně však vazby se Slováckem nezpřetrhá, v Uherském Hradišti totiž vlastní několik nemovitostí.
O zámek je podle majitele velký zájem, ve frontě dokonce stojí šejk z Dubaje, který touží po letním sídle. Jakou cenu požaduje, to však tají. „Zámek jsem každopádně koupil jako ruinu a do jeho záchrany investoval nemalé peníze. Jako bonus jsem pak vytvořil menší, ale poměrně významné kulturní středisko, kam se sjížděli návštěvníci z celé republiky. A to nepřeháním. Ale toho si lidé nakonec evidentně nevážili, mnozí mě jen za zády kritizovali a pomlouvali,“ diví se Alagia.
Zámek prodává bez vybavení. Tvrdí, že v hledáčku už má několik zámků v okolí Prahy, jeden možná koupí a promění ve své nové sídlo.
„Informace o prodeji zámku nás hodně překvapila. Je to škoda, navázali jsme spolu živou spolupráci, na nádvoří jsme pořádali velikonoční jarmark a místní měli možnost navštívit kulturní akce jako koncerty nebo divadelní představení,“ reagovala na zprávu Jarmila Jilgová, starostka Ořechova.

autor: PETR ČECH
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace