Majiteli „Kremlu“ hrozí pokuta až půl milionu

Majiteli „Kremlu“ hrozí pokuta až půl milionu
Foto: www.mestouh.cz  /  O odstranění Kremlu rozhodne správní řízení, majitele domu hrozí tučná pokuta.
Uherské Hradiště Zprávy 22 / 07 / 2020

Majitele objektu na hlavní křižovatce v Uherském Hradišti, který na fasádu instaloval v azbuce psaný světelný nápis Kreml s rudou pěticípou hvězdou, čeká správní řízení. Jestli se prokáže, že se dopustil prohřešku, možná si vykoleduje pořádný průvan v peněžence…

„Z pohledu stavebního úřadu se jedná o zařízení, k jehož umístění je nutný územní souhlas nebo územní rozhodnutí. Když jej majitel nemá, dopouští se přestupku proti stavebním předpisům, za což mu hrozí pokuta až do výše půl milionu korun,“ informoval Jan Pášma, mluvčí uherskohradišťské radnice.

Že se světelný nápis Kreml s rudou hvězdou objevil v městské památkové zóně, tak není zásadní problém. „To opravdu není pro rozhodování stavebního úřadu rozhodující,“ potvrdil mluvčí.

Vlastníkem nemovitosti je společnosti Simexco, Kreml má podle jednatele Viléma Kubiše upozornit na chátrání bývalé věznice. „Její stav je žalostný, přitom už je třicet let od pádu komunismu. Ale chápu reakce některých lidí, věznice je choulostivé téma. Ale nejde jen o ni, nápis má vícero souvislostí,“ vysvětlil Kubiš, který vsadil na Kreml z jednoho prostého důvodu. „Místní a přátelé tak věznici říkají,“ tvrdí.

Každopádně jeho krok vyprovokoval Stanislava Blahu, starostu města, k podání trestního oznámení. Na policii se obrátil s podezřením ze spáchání trestného činu založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka. Jeho podnětem se policie zabývá.

Kubiš zatím s odstraněním Kremlu vyčkává. Když ale úřad rozhodne, že je v rozporu se zákonem, tak jej sundá. Jinak prý nemá důvod. „O případném odstranění můžeme rozhodnout až po provedeném správním řízení,“ poznamenal Pášma.

Tagy článku

TOPlist