Manželé ženou starostu k soudu. Pekárna stojí na jejich parcele!

Manželé ženou starostu k soudu. Pekárna stojí na jejich parcele!
Foto: sal  /  Petr Rozsypálek získal od manželů Zetíkových z Jalubí plnou moc na vyřízení nevšedního problému. Obec si koupila budovu bývalé pekárny, ale pozemek pod ní zůstává v majetku Zetíkových. Podle Rozsypálka se problém musí dostat k soudu.
Jalubí Zprávy 16 / 02 / 2020

I když se chleba a rohlíky v Jalubí už šest let nepečou, osud pekárny stále vyvolává emoce. Objekt u autobusové točny totiž chátrá a slouží obci jen jako skladiště. A není divu, pozemek, na kterém stojí, včetně většiny sousedních, stále patří původním vlastníkům pekárny… Starosta obce Karel Malovaný tak opětovně čelí podezření ze spáchání trestného činu.
Obec koupila pekárnu koncem roku 2013, ocitla se totiž v exekuci. „Majitelé budovou ručili někomu z rodiny, který se dostal do finančních problémů. Ale dluh spláceli, takže exekutor vůbec neměl objekt prodávat, zvlášť bez pozemku pod ním,“ kroutí hlavou Petr Rozsypálek z Jalubí, rodinný přítel Jany a Zdeňka Zetíkových, bývalých vlastníků pekárny, kteří se nedobrovolně stěhovali do Uherského Hradiště.

I když podle něj starosta dobře věděl o majetkových poměrech, koupi pekárny zastupitelé posvětili. Za 440 tisíc korun. „Všechny jsme dopředu varovali, že to nemají kupovat, když nedosáhnou na pozemky. Ale marně. Obecní peníze tak vyhodili z okna,“ reagoval Rozsypálek. Manželé Zetíkovi reagovali podáním trestního oznámení na starostu Karla Malovaného pro zneužití pravomoci veřejného činitele, protože podle nich zastupitele dostatečně neinformoval o pravém stavu věci.

VÍCE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ NEBO PLACENÉ VERZI TÝDENÍKU DOBRÝ DEN S KURÝREM

banner
TOPlist