Mateřinka vaří pro děti, penzisty i úřad. Jídlo chutná i starostovi

Mateřinka vaří pro děti, penzisty i úřad. Jídlo chutná i starostovi
Foto: Ilustrační foto
Hradčovice Zprávy 20 / 05 / 2019

Prioritou letošního roku je v Hradčovicích obnova kuchyně v tamní mateřské škole. Rekonstrukce v objektu, jenž patří do správy obce, zahrne kompletní výměnu dosluhujících spotřebičů, podlah a obkladů. Práce nebudou nijak levné, náklady si vyžádají bezmála čtyři miliony korun. „Momentálně ještě usilujeme o dotaci, ale nejsme na ní závislí. Bylo by příjemné zaplatit až sedmdesát procent nákladů penězi od státu, ale půjdeme do toho i za své,“ potvrdil starosta Antonín Ondrůšek.
Akce, která začne na začátku června a skončí na konci letních prázdnin, má punc výjimečnosti také proto, že do jídelny přichází denně 220 strávníků. Kromě dětí z mateřinky a základní školy k nim patří také na osmdesát důchodců, několik žen na mateřské dovolené a zaměstnanci obecního úřadu. Nutričně vyvážené jídlo pro ně připravují pouze čtyři zaměstnanci kuchyně. A že si počínají skvěle, to potvrzuje i Antonín Ondrůšek. „Jídlo je velmi dobré a také zdravé,“ pochvaluje si starosta, který do jídelny chodí pravidelně v pracovních dnech. „O víkendu se samozřejmě nevaří, ale v týdnu je pořád plno. Jen málokdy si někdo oběd odhlásí. Jídlo je totiž nejen výborné, ale také levné. Jedna porce stojí 53 korun. Bez nadsázky se jedná o opravdovou službu lidem. Neděláme to kvůli byznysu,“ doplnil Antonín Ondrůšek.
Zajímavostí je, že letní práce se uskuteční za provozu. „Školka bude fungovat i v čase rekonstrukce. Chceme se proto dohodnout s Uherským Brodem o dovozu jídla pro děti. S majitelem místního pohostinství nebo s Charitou se pak pokusíme domluvit na formě stravy pro penzisty,“ uzavřel starosta.


autor: JAROSLAV CHUDARA
TOPlist