Mechnáčky jsou plné děr a výmolů

Mechnáčky jsou plné děr a výmolů
Foto: il.
Strání Zprávy 12 / 03 / 2011

Stovky obyvatel straňanské ulice Mechnáčky toužebně vyhlíží opravu této vytížené komunikace. Přes kilometr dlouhá cesta je totiž plná děr a výmolů a místním už dochází trpělivost.
„Oprava je pro nás klíčovou věcí, silnice je velmi frekventovaná. Kromě přístupu ke stovkám domů ji řidiči využívají také k příjezdu k domu s pečovatelskou službou, školce či lyžařskému vleku. Její současný stav je však havarijní,“ říká Ondřej Benešík, starosta Strání. Zároveň si ale uvědomuje, že získat peníze na opravu nebude jednoduché. „Vzhledem k tomu, že se jedná jen o místní komunikaci, dá se bohužel předpokládat, že na dotace dosáhneme jen těžko...“
?Radnice je proto připravena i k rekonstrukci po částech. Kromě nového povrchu by na silnici zřejmě přibyl i retardér. „Momentálně tam žádný není, protože ulice je sama o sobě účinný retardér. Dá se však předpokládat, že na novém povrchu by to mohlo řidiče svádět k rychlé jízdě. Umístění zpomalovače proto zvážíme. Ovšem to bude ta nejmenší položka,“ předpokládá starosta.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace