Město oživí systém rozcestníků, tabulek a map

Město oživí systém rozcestníků, tabulek a map
Foto: sal
Uherské Hradiště Zprávy 28 / 02 / 2017

Informační a navigační systém města Uherské Hradiště je zastaralý, radnice do jeho modernizace „nasype“ dva miliony korun. Turisté se tak nově nedozvědí jen, kde je informační centrum, vlakové nádraží nebo radnice, ale třeba i vyhledávané mařatické vinohrady nebo Park Rochus.
Nad podobou nového orientačního systému pro turisty a návštěvníky města si aktuálně lámou hlavu designéři a výtvarníci. „Stávající rozcestníky, tabulky a mapy jsou už přežité a zčásti také nefunkční, navíc neodpovídají novému vizuálnímu stylu města,“ vysvětlil Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště. Nové prvky mobiliáře pro navigaci a informaci obyvatel, návštěvníků a turistů vzejdou z vyhlášené soutěže, která běží do 26. dubna. Její výsledky radnice odtajní na přelomu dubna a května. „Starý navigační systém jsme udržovali do roku 2014, pak už bylo jasné, že se neobejdeme bez nového. Vypovídá o úrovni města, navíc informace z rozcestníků jsou to první, co turista nebo návštěvník potřebuje,“ je přesvědčený Blaha.
Od designerů a výtvarníků město očekává návrhy nadčasového, kvalitního, odolného a funkčního systému v podobě rozcestníků, orientačních map, informačních výlepových ploch pro příspěvkové organizace města i komerční výlepy, tabulky pro označení památek a ulic. „Město od června používá nový grafický manuál vizuálního stylu, což se musí v návrzích odrazit,“ upozornil starosta. Nové informační prvky, včetně 11 rozcestníků, 7 informačních tabulí a 3 orientačních map, se v ulicích města objeví ještě letos, ale hlavně pak v příštím roce.
Obměna si vyžádá asi 2 miliony korun. „Předpokládáme, že najdeme vhodný dotační titul, třeba z ministerstva pro místní rozvoj. A věřím, že uspějeme,“ podotkl Aleš Holý, architekt města, které si letos připomíná 760 let od založení.

TOPlist