Město uzavřelo veřejnou soutěž, ale stavět se nemůže. Nejsou peníze

Město uzavřelo veřejnou soutěž, ale stavět se nemůže. Nejsou peníze
Foto: Ilustrační foto
Uherské Hradiště Zprávy 09 / 08 / 2018

I když radní Uherské Hradiště odtajnili vítěze výběrového řízení na modernizaci učeben Základní a mateřské školy v Jarošově, z „kšeftu“ nakonec možná sejde. Firma se totiž pustí do díla jen v případě, že město dosáhne na dotaci z ministerstva pro místní rozvoj. Zatím jde však o věštění z křišťálové koule…
„Jisté je pouze to, že když na dotaci nedosáhneme, školu dělníci neobsadí,“ prohlásil Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště, který už je z „mlčení“ ministerstva zoufalý. „Jestli se včas nedozvíme rozhodnutí o dotaci, nestihneme  učebny zmodernizovat a stavební práce zkomplikují školní rok. A to je problém,“ zdůraznil starosta. „A přitom jsme žádost podávali už v únoru loňského roku,“ dodal Zdeněk Procházka, místostarosta Uherského Hradiště.
Radnice plánuje modernizaci učeben přírodních věd, ve kterých počítá s výměnou podlah, umyvadel, obkladů a elektrorozvodů pro nové technické vybavení i osvětlení. Stavaři se postarají i o změnu dispozičního řešení sociálního zařízení s vybudováním toalety pro imobilní žáky. I když je vysoutěžená cena necelých 900 tisíc korun, radnice bez dotace „nepohne prstem“. „Nejedná se o žádný převratný balík, ale jde pouze o první etapu projektu, druhou je vybavení učeben, které přijde na podstatně vyšší sumu a je rovněž vázáno na získání dotace. Když uspějeme, z ministerstva dostaneme osmdesát procent nákladů,“ vysvětlil Procházka.

TOPlist