Mikula: Spousta lidí do politiky nepatří, přesto ji dělají...

Mikula: Spousta lidí do politiky nepatří, přesto ji dělají...
Stanislav Mikula
Uherské Hradiště Zprávy 06 / 08 / 2014

Představujeme kandidáty do Senátu, obvod č.81

Do bitvy o post senátora se přihlásil i podnikatel Stanislav Mikula, bývalý zastupitel Uherského Hradiště a od roku 1969 člen Sokola. Kandiduje za koalici Zdravý kraj, která měla premiéru při krajských volbách.

Vaše kandidatura je pro mnohé překvapením. Zvlášť, když jste během funkčního období rezignoval na post zastupitele města Uherského Hradiště. Zdálo se, že jste na politiku zanevřel...
Co se zdá, je sen. Divím se, že nevíte, že politika mě nikdy neživila, živí mě jen moje práce. Když na více než rok vážně onemocněl můj společník, musel jsem se naplno věnovat jen firmě. Nyní už je vše v pořádku, mohu tedy zkusit zúročit své politické zkušenosti.

Co bylo nakonec hlavním impulsem, že zkoušíte „štěstí“ v senátních volbách?
Nezkouším štěstí. Za deset let v komunální politice jsem poznal dost lidí, kteří podle mě nepatří do politiky, a přesto ji dělají... Zkusím, jak občané ohodnotí mou dosavadní činnost pro Uherské Hradiště a Slovácko. Myslím, že lidé rovní a přímí by měli dostat šanci ve vyšší politice a ozdravit ji.

Hlavním důvodem odchodu ze zastupitelstva byly vaše podnikatelské aktivity v cestovní kanceláři. Když nebylo možné skloubit podnikání s rolí zastupitele, půjde to skloubit s rolí senátora?
Kloubit nic nebudu. Na rozdíl od  některých jiných kandidátů jsem připraven pracovat v Senátu na plný úvazek, jinak bych nedosáhl cílů, se kterými do Senátu mířím. Sezení na dvou a více židlích neuznávám.

V zastupitelstvu Uherského Hradiště jste platil za ostrého kritika koalice. Co od vás mohou voliči očekávat v Senátu ČR?
V Senátu bych určitě byl vidět i slyšet, neviditelných senátorů je až moc. Můj volební program si každý zájemce brzo přečte. Nechci být žádným slováckým Kuberou, ale myslím, že každý senátor má být hodně pracovitý, má přicházet s návrhy zákonů a  pomáhat svému kraji a volebnímu obvodu.

Proč by voliči měli dát hlas právě vám?
To musí voliči vědět, proč mě volí. Považuji za úspěch projít životem svou cestou, být užitečný a nezpronevěřit se svým zásadám.  Jsem celý život sokolem a snad i to pro občany něco znamená.

Chystáte nějakou kampaň?
Koalici ZDRAVÝ KRAJ, za kterou kandiduji, si každý zájemce prověří sám. Kampaní je a bude můj dosavadní život, moje práce, moje historie neprodejného politika. Peníze za nesmyslné billboardy se dají využít daleko účelněji...

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace