Místo výtahu ještě používají schodolez

Místo výtahu ještě používají schodolez
Foto: fab  /  V šachtě chybí výtah - Ke spokojenosti uživatelů společenského sálu v Hradčovicích chybí jen možnost přístupu pomocí výtahu. Na snímku Jan Popelka, starosta Hradčovic.
Hradčovice Zprávy 15 / 12 / 2010

Když před lety v Hradčovicích opravovali a také přistavovali obecní úřad, zapomněli na výtah. Tento rest by se měl podle starosty Jana Popelky brzy napravit.
„Nejdůležitější instituce, tedy úřad a poštu, máme v přízemí. V patrech jsou umístěny společenské sály, kde probíhají různé výstavy a společenské akce. To je ovšem především pro starší občany velký problém. Máme sice k dispozici i schodolez, přesto to však není ideální,“ řekl starosta Popelka.
?Pro instalaci výtahu je už vše připraveno. Původní projekt s ním počítal, a tak nechybí výtahová šachta a přístupové dveře. Chybí však to podstatné - peníze... „Podle projektu by výtah vyšel na skoro milion a půl. Obec takovou částku jen na výtah vyčlenit nemůže, proto se ucházíme o podporu státu. V současné době má náš požadavek posoudit rada pro zdravotně postižené,“ upřesnil starosta.
?V případě, že rada projekt podpoří, obec by mohla získat ze státního rozpočtu až 700 tisíc korun. Na výstavy, divadla a plesy by se tak místní už nemuseli „šplhat“ po schodech.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace