Mladí sportovci si rozdělí jen 16 milionů

Mladí sportovci si rozdělí jen 16 milionů
Foto: ilustr. web
Zlínský kraj Zprávy 27 / 12 / 2016

Jen šestnáct milionů poputuje z rozpočtu Zlínského kraje na podporu sportování dětí a mládeže v roce 2017. Navýšení dotace o deset milionů na úkor snížení rezerv, které navrhoval krajský zastupitel a senátor Ivo Valenta, totiž neprošlo…
„Je to obrovská škoda, vždyť většina dětí dnes neumí ani udělat pořádný kotrmelec nebo vylézt na strom. Ale bez finanční podpory do klubů je od počítačů a tabletů do sportovních hal, areálů a na hřiště nepřitáhneme,“ zlobí se jeden z trenérů mládeže. „Systematická podpora sportu z veřejných rozpočtů naši zemi trápí už několik let. Státu chybí dlouhodobě stabilní koncepce, která zajistí předvídatelné finanční zdroje do mládežnického sportu, jeho rozvoj, nezbytné investice, nábor dětí a mládeže do sportovních oddílů, ale i angažování trenérů,“ je přesvědčený senátor Ivo Valenta, který o změnu usiluje i na úrovni Senátu a nepoleví ani v roli krajského zastupitele. „I proto jsem rád, že hejtmanství podpoří mládežnický sport, nicméně navržený objem finančních prostředků ve výši zhruba šestnácti milionů považuji za zcela nedostatečný,“ zdůraznil Valenta, který investici do sportování dětí pokládá za velmi důležitou.
Jeho snahu o navýšení dotace o 10 milionů korun z rezerv Fondu Zlínského kraje však zastupitelé nepodpořili. A tak i v roce 2017 mládežnický sport vyžije s částkou 16 milionů korun.

TOPlist