Mladí z Drslavic chtějí „fitko“. Mají ho mít

Mladí z Drslavic chtějí „fitko“. Mají ho mít
Foto: ilustr. web
Drslavice Zprávy 06 / 01 / 2016

V Drslavicích vyslyšeli přání spoluobčanů, kterým v obci chybí fitness. Místo pro něj se už našlo, posilovna má být součástí místního sportovního areálu, konkrétně má vzniknout v budově šaten. „Je úvaha, že z jedné části kabin by po rekonstrukci mohlo vzniknout menší fit centrum, po kterém je ze strany mladých už několik let poptávka. Druhá část zrekonstruované budovy by pak mohla sloužit jako sklad pro správce hřiště. Ten nám také chybí,“ říká starosta Rostislav Mihel.
Mládež možná nebude muset čekat na posilovnu dlouho, zhruba sto metrů čtverečních vyhrazených jen pro cvičení by mohlo vzniknout už v novém roce. „Z dotačního titulu chceme pořídit posilovací stroje. Projekční práce a stavební povolení bychom mohli v ideálním případě získat už do konce ledna,“ upřesňuje starosta. Vedení obce má na vzniku „fitka“ také vlastní zájem, před posledními komunálními volbami totiž patřilo mezi sliby v Drslavicích vítězné KDU-ČSL.
Ke sportovnímu areálu, jemuž dominuje fotbalové hřiště, přibude také parkoviště pro šestnáct osobních vozů. „A v jeho blízkosti ještě chceme zastřešit prostory, které slouží pro tréninky našich dobrovolných hasičů. Vzniklo by tak současně místo pro zázemí, posezení a hasičský trénink,“ shrnul plány Rostislav Mihel.

TOPlist