Mladíkovi nabídl odvoz, v autě ho měl znásilnit

Mladíkovi nabídl odvoz, v autě ho měl znásilnit
Foto: ilustr., web
Uherské Hradiště Zprávy 21 / 03 / 2013

Ze zvlášť závažného zločinu znásilnění viní obžaloba Davida K. z Uherského Brodu. Obětí jeho sexuálních choutek se údajně stal jedenadvacetiletý opilý mladík, kterému nabídl odvoz domů. Co se v octávii skutečně stalo, to od pondělí rozplétá Okresní soud v Uherském Hradišti.
Incident se podle obžaloby odehrál loni 12. března v odpoledních hodinách. „Obžalovaný se na odpočívadle mezi Brodem a Drslavicemi snažil poškozeného přemluvit k sexu. Když jej ale odmítl, zamkl dveře auta, užil viagru, sáhl mu do rozkroku a následně uchopil pod krkem. Pak si jej otočil zády k sobě, stáhl kalhoty a vnikl do něj. Soulož trvala asi deset až patnáct minut,“ vylíčila státní zástupkyně Marta Špillerová, která si vzhledem k choulostivosti případu vyžádala při výslechu poškozeného mladíka vyloučení veřejnosti i médií. „Atmosféra v autě byla sexuálně nabitá, určitě došlo k sexuálnímu chování. Jestli ale přesně, jak popisuje poškozený, to nemůžu potvrdit,“ uvedla Dobrila Hrůzová, soudní znalkyně z oboru psychiatrie, podle které byl poškozený při neveřejném výslechu rozrušený, zajíkal se a nedýchal pravidelně. „Nebral mi telefon, nereagoval na SMS. Když se pak vrátil pozdě domů, byla jsem naštvaná, protože jsem zrovna měla narozeniny. Až pak se rozbrečel a řekl, že jej v Havřicích znásilnil nějaký kluk. Byla jsem v šoku, nechtěla jsem tomu uvěřit,“ prohlásila u soudu přítelkyně poškozeného. Že by si obžalovaný historiku vymyslel, aby zakryl pozdní příchod ke své milé, to Hrůzová odmítla. „Obžalovaného neznal, neměl žádný motiv pro křivé obvinění,“ je přesvědčená znalkyně.
Jenže lékařské vyšetření podle Zdeňka Krejzlíka, znalce oboru soudního zdravotnictví, neprokázalo na těle poškozeného žádné zranění. „Kdyby jej obžalovaný rdousil tak, že nemohl skoro dýchat, měl by na krku zjevná zranění a otok hlasivek. A bez poranění byl i konečník. Lékařský nález je zkrátka v rozporu s výpovědí poškozeného,“ uvedl Krejzlík, znalec obhajoby, podle kterého byl pohlavní styk vyloučený i vzhledem k akutnímu zánětu pohlavního údu obžalovaného. „I při sebemenším dotyku je takové chorobné postižení natolik bolestivé, že by pohlavního styku nebyl schopen. Jedině snad po požití velké dávky sedativ. Jenže to by ovlivnilo jeho chování...,“ je přesvědčený znalec. Jeho tvrzení však při policejním výslechu vyvrátil sám obžalovaný. „Souložit jsem mohl, ale bylo to bolestivé, ránu jsem měl rozdrápanou,“ prohlásil osmatřicetiletý David K., který využil práva nevypovídat a do soudní síně ani nepřišel.
V přípravném řízení na policii každopádně jakoukoliv vinu popřel. „Když jsem jel  ve služebním voze z práce, potkal jsem u obchodního domu Kvanto dva opilé kluky, kterým jsem nabídl odvoz domů. Jeden vystoupil na ulici Větrná, druhého jsem zavezl do Drslavic,“ uvedl při přípravném řízení obžalovaný. Po cestě si prý poškozený stěžoval, že jej přítelkyně ponižuje, že s ní dva měsíce nespal, a chtěl navštívit nevěstinec. „Řekl jsem mu, ať si raději najde jinou, nebo bohatého milence, načež mi prozradil, že už nějaké zkušenosti s mužem má,“ pokračoval ve výpovědi obžalovaný, který mu vzápětí sáhl na stehno, možná rozkrok. Přesně neví, protože mladík měl stažené kalhoty. „Ale nebyl v tom žádný sexuální motiv. Obvinění odmítám. Jestli jsem někdy měl něco s mužem, tak pouze orální sex,“ zdůraznil bisexuál.
Soudce Jiří Přibyl nakonec hlavní líčení odročil kvůli výslechu sestry poškozeného a soudní znalkyně z oboru sexuologie.

autor: PETR ČECH
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace