Mobilní knihovna v Podolí

Mobilní knihovna v Podolí
Foto: Ilustrační foto
Podolí Zprávy 19 / 04 / 2017

Knižní bestsellery až do domu? Žádný problém. Alespoň pro obyvatele Podolí, kteří už druhý týden mají možnost využít nové služby Mobilní knihovna. Stačí si jen zavolat nebo napsat o požadovaný titul a večer čekat na „kurýra“ z knihovny. Novinka je přitom zcela zdarma.
„Služba je prioritně určena pro imobilní nebo staré lidi, pro které je cesta do knihovny už dlouhá a náročná. Z čísel je navíc zřejmé, že přestávají chodit. I proto jsme novinku spustili,“ uvedla Jitka Jánská, pracovnice knihovny, která se „promění“ v mobilní knihovnu. „Za lidmi přijedu, zjistím jejich přání, případně nabídnu seznam dostupných knih a na druhý den ve večerních hodinách nebo podle domluvy vybranou knížku přivezu,“ popsala Jánská. Výpůjční doba je měsíc. Knihu je možné vrátit přes příbuzné, známé nebo si pro ni opět přijede pracovnice knihovny. Záleží na domluvě.
Knihovna v Podolí má na tři tisíce knih, s mobilním půjčováním přichází mezi prvními na Uherskohradišťsku. „Knížky rozvážíme mimo půjčovní dobu, po práci, takže vesměs ve večerních hodinách,“ dodala Jánská.

TOPlist