Možná ho budou mít i zdarma

Možná ho budou mít i zdarma
Uherský Ostroh Zprávy 20 / 05 / 2009

Na kompletní přepracování svého územního plánu se připravuje radnice v Uherském Ostrohu. Důvody jsou dva. Prvním je ten, že město nyní připravuje již čtvrtou změnu plánu stávajícího, a druhým je fakt, že se již blíží konec patnáctiletého období, kdy byl současný plán vypracován. Nový územní plán může mít přitom město možná i zadarmo!
„Je to tak, teoreticky se nám může stát, že nás nový územní plán nebude stát ani korunu, ale v praxi tomu příliš nevěřím, většinou se totiž vždy odečítají nějaké neuznatelné náklady,“ vysvětlil starosta Uherského Ostrohu Vlastimil Vaněk, jak je to vlastně s financováním územního plánu.
Změny do toho stávajícího dělá radnice prakticky neustále, nyní se ve změně řeší například nové plochy pro vybudování fotovoltaické elektrárny. „Nové plochy pro výstavbu rodinných domů ovšem zatím nehledáme, neboť těch máme relativně dost, jiná věc je ovšem jednání s majiteli pozemků,“ vysvětlil starosta.
Radnice plánuje podat žádost na přepracování územního plánu letos na podzim. Až podle toho, jak budou probíhat jednotlivá jednání, bude znám termín dokončení. Radnice doufá, že nový územní plán by měl být hotov do konce příštího roku.

TOPlist