Možnost zrušení dovolené bez storno poplatků? Konečně!

Možnost zrušení dovolené bez storno poplatků? Konečně!
Foto: ilustr. web  /  Léto v Itálii? Majitelé cestovních kanceláří věří, že se zájezdy prodávat budou.
Uherské Hradiště Zprávy 18 / 03 / 2020

I když to zní jako vtip, lyžařské pobyty v rizikových zemích zůstávají dál v nabídce cestovních kanceláří. „Třeba jedna brněnská kancelář, kterou zastupuju, nabízela hory ve Francii na termín od 13. do 22. března za skvělých 6 990 na osobu. Jednalo se o středisko Orciéres. Nabídky mají pokračovat i v dubnu,“ říká majitelka jedné z cestovních agentur v Uherském Hradišti.
Pokud jde o letní pobyty, cestovní kanceláře už začaly nabízet možnosti zrušení zájezdu bez jakýchkoliv storno poplatků. A k tomu ještě možnost bezplatné změny zájezdu a cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu zdarma. To je také případ kanceláře, kterou zastupuje hradišťská CA Dana. „Při zakoupení pobytového zájezdu nejpozději do 31. března do vybraných destinací z nabídky léto 2020 je možné tento zájezd do 30. dubna bezplatně zrušit! Domnívám se, že za současné napjaté situace kvůli koronaviru je to dobrý postup,“ poznamenala majitelka agentury Dana Mazurková.
S mírným napětím sleduje vývoj v Itálii Helena Hlaváčková, majitelka hradišťské CK Adria. Specialistka na letní dovolené věří, že lidé o prázdninovou dovolenou na Apeninách zájem neztratí. „Po vyhlášení karantény pro celou Itálii sice dotazů na letní dovolenou přibývá, ale žádné storno už dřív zakoupených pobytů nemáme,“ sdělila Helena Hlaváčková.

TOPlist