Multifunkční hřiště se pyšní skluzavkou pro odvážné
Foto: iDobryDen.cz
Děti ze Šumic dostaly předčasný vánoční dárek v podobě multifunkčního hřiště u sportovní haly. Jeho raritou je velká skluzavka, na kterou se leze výhradně pomocí lana, žebříku nebo úchytů. Obec za rekonstrukci zaplatila bezmála 3,9 milionu korun, polovinu nákladů však pokryla státní dotace.
„Sportovní vyžití a bezpečnost dětí zajistí certifikované herní prvky, dopadová plocha z tartanu zase zmírní možné následky pádu. Hřiště jsme oplotili nízkým plotem, který zabrání pohybu zvířat. I když děti všechny atrakce plně využijí až v jarních a letních měsících, věřím, že z něj mají radost už dnes,“ uvedl Josef Podešť, starosta Šumic.
Stavba trvala čtyři měsíce, hřiště vyrostlo na místě původního, které už neplnilo svůj účel. „Tvořily jej pouze dva herní prvky, které už navíc cosi pamatovaly… Pro děti to bylo už nedostačující,“ připomněl starosta. Nové herní prvky jsou uzpůsobeny menším i větším dětem. Odvážnější určitě potěší velká skluzavka, podobnou mají nejblíž ve Zlíně. „Už jen výstup na ni je adrenalinový, je totiž možný jen za pomoci lana, žebříku nebo úchytů. Pohybové dovednosti ale děti rozvíjejí i na dvou trampolínách, v prolézací bouli a na bouli s úchyty,“ prozradil Podešť s tím, že k dispozici jsou i houpačky, tabule s počítadlem nebo basketbalový koš. „Jen apelujeme na děti, aby omezily pohyb mimo hrací plochu, tráva v okolí totiž ještě není natolik vzrostlá a hlína může plochu poškodit,“ dodal starosta. Rekonstrukci přežil altán, nově přibyla zeleň, lavičky, stojany na kola a odpadkové koše.
Jelikož obec za dílo zaplatila skoro 3,9 milionu korun, před případnými vandaly jej ochrání kamerový systém. Dva miliony k řece Olšavě dorazily z ministerstva pro místní rozvoj.