Musíme řešit bydlení a vysoké ceny energií, ne zadlužovat děti

Musíme řešit bydlení a vysoké ceny energií, ne zadlužovat děti
Foto: archiv  /  Zleva: Libor Lukáš, Zuzana Majerová Zahradníková, Michal Dvouletý, Petr Matoušek
Zlínský kraj Zprávy 28 / 09 / 2021

Do voleb vstupuje s číslem osm a jako jediná politická formace má včele hnutí velmi charismatickou ženu. Formace Trikolora Svobodní Soukromníci zároveň zůstala jediným hnutím, které hlasitě hájí tradiční konzervativní hodnoty, prosazuje nízké daně, razantní zeštíhlení byrokratického státního aparátu a chce hnát k odpovědnosti vládnoucí elity, které směřují naši zemi pod pláštíkem strachu z covidu do nesvobody a účelových regulací.

„Ti pánové, kteří se dnes třepou na vládní křesla, neudělali pro občany naší země za poslední roky mnoho pozitivního. Dokonce hlásají, že bude líp nebo že s nimi přijde změna. Bohužel vidíme, že se hlavně postarali o obří zadlužení naší země. Z úcty k zákonům udělali trhací kalendář, zdecimovali podnikatelské prostředí a dovedli nás na hranu covidové totality. Za posledních dvacet let však udělali málo k tomu, aby zabránili raketovému růstu cen bydlení i dramatickému navyšování cen elektrické energie. Pro naše děti se vlastní bydlení stalo absolutně nedostupné, a i kdyby se jim náhodou podařilo našetřit nějaké peníze, tak jim jejich peněženky vyluxují energetické společnosti, nenasytný stát nebo nesmysly Evropské unie, jako je např. program Green Deal. Klidně povedu odvážnou „dívčí válku“, protože jako máma mám starost o budoucnost dětí. Jsem odhodlána tyto problémy skutečně řešit, ne o nich pouze žvanit,“ uvedla Zuzana Majerová Zahradníková, předsedkyně formace Trikolora Svobodní Soukromníci.

S tím souhlasí také Libor Lukáš, emeritní hejtman Zlínského kraje, který vede kandidátku formace Trikolora Svobodní Soukromníci právě ve Zlínském kraji. „Věřím tomu, že s charismatickou lídryní a konzervativním programem máme našlápnuto k překonání pětiprocentní hranice, nutné pro vstup do Poslanecké sněmovny. Zuzka je silnějším a odvážnějším lídrem než všichni chlapi, kteří se pasují do role budoucího českého premiéra. Především pro nerozhodnuté voliče chceme být ve finále letošní volební kampaně alternativou, které mohou s důvěrou odevzdat svůj hlas,“ uvedl Libor Lukáš, podle něhož uskupení usiluje především o to, aby Česká republika byla svobodnou a suverénní zemí, ve které budou lidé spokojeně žít a pracovat.

Štíhlý stát s nízkými daněmi
„Již nikdy nedovolíme, aby vláda strašila lidi, zavírala školy a firmy, ignorovala zákony či se vysmívala soudům. Zastavíme další zadlužování naší země a poženeme k odpovědnosti ty, kteří tento stav připustili. Chceme štíhlý a efektivní stát s nízkými daněmi, bez zbytečných regulací a byrokracie“, shrnul Lukáš důvody, proč by lidé měli volit právě kandidátku č. 8.

Podle Libora Lukáše představuje formace Trikolora Svobodní Soukromníci skutečnou změnu, která má vrátit do Poslanecké sněmovny zdravý rozum, národní hrdost i ochranu normálního světa. „Manželství je přece svazkem jedné ženy a jednoho muže, nemáme 154 pohlaví. Nesmíme také dovolit, abychom se odklonili od našich tisíciletých židovsko-křesťanských kořenů a tradic. Musíme se vzepřít těmto zhoubným trendům a říci jasné ne multikulturalismu, ekologickému alarmismu či účelovému hledání diskriminace tam, kde ve skutečnosti není, a ani být nemůže,“ dodal Lukáš.

Kromě toho je však nutné si podle emeritního hejtmana „vyhrnout rukávy“ a pustit se do obnovy naší země, zdecimované nesprávnými rozhodnutími vlády v průběhu pandemie covid-19. „Vláda zdecimovala veřejné finance, ale s přebujelou státní byrokracií nedělala vůbec nic. Proto spustíme antibyrokratickou revoluci a státní agendu zredukujeme minimálně o 30 %. Jak? Zrušíme zbytečné zákony a byrokracii prostě odstřihneme od státních peněz. Naopak rozhýbeme důležité investice, především do dopravní infrastruktury. Kromě toho nastavíme nové programy pro urychlení přípravy lokalit, které by pak sloužily k výstavbě nových bytů,“ vysvětlil zkušený manažer Libor Lukáš.

Zastavit evropské nesmysly a zlevnit život lidem
 „Samostatnou kapitolou je pak zdražování energií, kterou sice nyní vyvážíme do zahraničí, ale to jednoho dne skončí, pokud se v EU prosadí mánie s elektrickými auty. Naše vláda by konečně měla začít regulovat ceny silové energie a nevymlouvat se na burzu. Zrovna tak by měla výrazně zlevnit distribuční poplatky.  Naši občané by to mohli pocítit ve svých peněženkách v řádu tisícikorun navíc,“ uvedl Libor Lukáš, podle kterého také nelze donekonečna otálet a spekulovat o tom, zda postavit nebo nepostavit další blok jaderné elektrárny. „Pokud jej ČR potřebuje, tak to zkrátka rozhodněme a nediskutujme donekonečna,“ dodal Lukáš.

Společně s ním se na kandidátce formace Trikolora Svobodní Soukromníci ve Zlínském kraji objeví např. krajský zastupitel Michal Dvouletý, okresní předseda České lékařské komory ve Zlíně Jaromír Bernátek, starostové jako např. Libuše Bídová, Petr Matoušek či Josef Jandouš, podnikatelé Jiří Procházka či Radim Červenka.

Valenta: Jde o naše děti
Na symbolickém posledním místě kandidátní listiny je pak podnikatel, donátor a emeritní slovácký senátor Ivo Valenta. „Na podzim minulého roku jsem byl přesvědčen o tom, že politiku jednou provždy pověsím na hřebík. Neumím však stát v koutě se zavřenýma očima. Neumím přihlížet tomu, jak se k moci znovu a znovu doslova derou ti, kteří opakovaně prokázali, že naši zemi řídit neumí. Neumím přihlížet tomu, jak se k moci znovu a znovu tlačí ti, kteří to dělají jen pro teplý flek, prebendy a pocit slávy. Neumím přihlížet ani tomu, jak o moc usilují novodobí svazáci, kteří chtějí ještě více přerozdělovat, zdaňovat, regulovat a poklonkovat Bruselu. Jde tady především o naše děti. Není férové, abychom jim předávali zplundrovanou a zadluženou zemi, která bude morálně rozvrácenou a servilní kolonií těch či oněch mocností,“ vysvětlil důvody své kandidatury Ivo Valenta, který chce tímto svým krokem vyslat jasný vzkaz, že politiku a politiky změníme pouze za předpokladu, že na současnou situaci nerezignujeme.

„Zuzka Majerová Zahradníková je silnou a odvážnou ženou, jejíž formace Trikolora Svobodní Soukromníci si (nejen mou) podporu určitě zaslouží. Klíčové pro nás všechny však je především jít k volbám a dát hlas zdravému rozumu,“ uzavírá Ivo Valenta.

Zadavatel/zpracovatel: Trikolora Svobodní Soukromníci

Tagy článku

TOPlist