Na cestě to duní. Silničáři mají lidem zaplatit okna!

Na cestě to duní. Silničáři mají lidem zaplatit okna!
Foto: ara  /  Mezinárodní silnice I/55 nevyhovuje na deseti kilometrech mezi Kunovicemi a Uherským Ostrohem (na snímku) hlukovým normám. Součástí protihlukových opatření jsou také výměny oken na náklady státního podniku Ředitelství silnic a dálnic ČR.
Kunovice, Ostrožská Nová Ves, Uherský Ostroh Zprávy 01 / 09 / 2014

Kde na to vezmou, zatím nevědí. Možná i proto patří zpráva Krajské hygienické stanice Zlínského kraje s adresátem pražské Ředitelství silnic a dálnic ČR k těm dobře utajeným.
Hygienici vydali loni 18. března rozhodnutí, podle kterého se povoluje provoz na nově zrekonstruovaném úseku silnice I/55 v současné hlukové hladině jen do posledního prosince 2015. Do té doby se musí na desetikilometrovém úseku od Kunovic do Uherského Ostrohu provést taková protihluková opatření, která vyhoví požadovaným limitům 60 decibelů v noční a 70 decibelů v denní době.
Opatření mimo jiné zahrnují i výměnu oken u všech domů, které frekventovanou cestu kopírují. A to na náklady silničářů. Padly i tři konkrétní termíny. V případě Kunovic jde o 31. prosinec 2014. V lokalitě Ostrožská Nová Ves má být hotovo do 30. června 2015, pro Uherský Ostroh je poslední termín 30. listopad 2015.
Pokud by se šlo do důsledků, bez provedených úprav by se tady kamionová doprava musela zastavit. Jenomže to je nemyslitelné, stejně jako se nejspíš nestihne uskutečnit žádné z požadovaných opatření…
V dokumentu, který má redakce DOBRÉHO DNE k dispozici, se přitom jasné uvádí, že nejpozději v termínu do 31. 12. 2015 budou Krajské hygienické stanici Zlínského kraje předloženy podklady, které prokazují, že „okna nainstalovaná na fasádách akusticky chráněných objektů splňují požadavky na zvukoizolační vlastnosti oken“.

VÍCE ČTĚTE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ NEBO V PLACENÉ VERZI TÝDENÍKU DOBRÝ DEN

banner
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace