Na cestující ve vlacích dohlíží ochranka

Na cestující ve vlacích dohlíží ochranka
Foto: ilustr.
Slovácko Zprávy 02 / 03 / 2012

Drážní policii, kterou ČD zrušily, se o pořádek na peronech i ve vlacích stará soukromá bezpečnostní agentura

České dráhy se rozhodly zkulturnit často nevábné prostředí nádraží i samotných vlaků. K halám i k soupravám tak už dva měsíce patří i členové bezpečnostní agentury. „Objekty drah a také vytipované vlakové spoje jsou nyní pod kontrolou. Bezpečnostní agentura působí po celé republice, ale především tam, kde jsou časté problémy. Očekáváme nejen zlepšení kvality cestování, ale i vyšší efektivitu. Agentura bude navíc moci operativně zasahovat tam, kde je to třeba,“ říká k novince Kateřina Šubová, mluvčí Českých drah pro Moravu.
?Dráhy tak po zrušení drážní policie reagovaly na situaci, kdy si lidé stěžovali na úroveň cestování. Tu snižuje častá přítomnost osob bez domova či opilců v nádražních budovách nebo přímo ve vlacích. „Ve Zlínském kraji tento systém plně využíváme. Podle aktuálního stavu bezpečnosti se nasazuje fyzická ostraha či mobilní patroly. Z důvodu efektivity a taktiky nemůžeme pochopitelně zveřejnit jejich konkrétní pohyb nebo přítomnost ve stanicích,“ doplnila Šubová.
Podle informací DOBRÉHO DNE se však patroly pravidelně objevují i ve vlacích na Slovácku. „Jednoho takového „sekuriťáka“ jsem potkal cestou do Hradiště. Říkal, že když má průvodčí s někým problém, nastupuje to řešit on. Pak také na každém nádraží vyběhl zkontrolovat halu, zda tam nejsou bezdomovci či opilci. Určitě je to dobrý nápad. Už několikrát jsem byl svědkem situace, kdy průvodčí, především ženy, podezřelé typy ani nekontrolují. Chápu, že mají strach. Je to však podivné vůči slušným a platícím cestujícím,“ prozradil svou zkušenost jeden z brodských cestujících. Další novinkou, která má přispět k vyšší bezpečnosti, je také zavedení vagonů, ve kterých cestují pouze ženy.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace