Na fotbale jsem zase mladá, říká Růžena Pašková

Na fotbale jsem zase mladá, říká Růžena Pašková
Foto: sho  /  Růžena Pašková ze Starého Města.
Staré Město Zprávy 14 / 06 / 2009

Na první ligu se těší i asi nejstarší členka slováckého kotle

Leckterý fanoušek by ji mohl obdivovat a zároveň závidět její nadšení a zápal. Fotbalem doslova žije. Přináší jí chvíle radosti i smutku, přesto zůstává i nadále věrná svému klubu, kterému bude v následující sezoně fandit znovu v zápasech první ligy.
Růženu Paškovou (74 let) ze Starého Města ale skalní fandové už dávno znají. Vždyť má dlouhodobě zajištěno místo přímo v srdci slováckého pekla. „Děcka na mě vždycky hledí, ale mně je to jedno. Já sa tam cítím mladá,“ říká zřejmě nejstarší členka Slováckého kotle. I když kvůli práci nestíhala návštěvy zápasů dříve, na důchod to, podle svých slov, pořádně rozjela a nechybí téměř na žádném zápase Slovácka, ať už se hraje doma nebo venku.
„Vždycky jsme byli fandové staroměstského fotbalu. Kvůli práci na benzince jsem na fotbal chodit nemohla. Pak jsem ale na důchod začala na Širůchu trhat a prodávat lístky a teď už jezdím na fotbal jenom za zábavou.“
Za zábavou ale ze Starého Města, kde bydlí, nejezdí pouze do nedalekého Uherského Hradiště. „Jezdíme všade. Buď s vnukem autem, nebo autobusem, ale jezdíme prakticky na každý zápas,“ doplňuje s úsměvem. Ten se ještě více rozšíří, když se zeptám na pohárové tažení Slovácka v uplynulé sezoně. „Bylo to nádherné a já byla samozřejmě u toho. Jsem hrozně ráda, že se povedlo aspoň to. Porazili jsme spoustu dobrých týmů, občas měli štěstí, jen je škoda, že sa to nedotáhlo do konce,“ zalituje těsné prohry Slovácka ve finále poháru.
A co vlastně jako fanynka říká tomu, že se Slovácko po dvou letech vrací do první ligy? „Těžko k tomu něco říct. Jsem ráda, že jsme v první lize, ale důležitější je, abysme se tam také udrželi. Jen je trochu škoda, že jsme postoupili jen na papíře. Když jsme tehdy postupovali z druhé ligy se Synotem, to byla velká euforie. Ale bereme to tak, jak to je, a těšíme se na sezonu,“ vzpomíná na éru nedávno minulou a nemůže nevzpomenout také kroky, které později vedly k založení Slovácka - sloučení Synotu se Slováckou Slávií. „Věděla jsem, že to je ve prospěch fotbalu a že to bude změna k lepšímu. A taky byla.“
S hráči té doby a jejich trenéry se navíc mohla nedávno potkat osobně při setkání fotbalových legend na stadionu v Uherském Hradišti. „Znala jsem dost hráčů a všecky trenéry osobně, se všemi jsem byla zadobře, až na pana Kalvodu, který byl takový odměřený a tým na Širůchu za jeho působení ve Slovácku moc netrénoval. Ale to setkání jsem si  hrozně užila,“ dodává na konec.

autor: STANISLAV HORÁK

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace