Na hejtmanství se čekat nebude. Hradiště si školu opraví samo, za 60 milionů

Na hejtmanství se čekat nebude. Hradiště si školu opraví samo, za 60 milionů
Uherské Hradiště Zprávy 31 / 07 / 2016

Tak to je zpráva jako hrom! Radnice v Uherském Hradišti se na vlastní pěst pustí do rekonstrukce osiřelé chátrající budovy Základní umělecké školy na Mariánském náměstí, která se odhaduje na 60 milionů korun. Žáci se tak pravděpodobně 1. září 2018 vrátí z vyhnanství domů.
„Už máme projektovou dokumentaci i stavební povolení, do konce roku provedeme výběrové řízení a na jaře otevřeme školu dělníkům. Rekonstrukci zařadíme do rozpočtu na příští rok na zářijovém zastupitelstvu,“ prozradil horkou novinku Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště. „Hurá!“ neskrýval radost Stanislav Nemrava, ředitel školy, kterou navštěvuje na 1 700 žáků, což z ní dělá největší vzdělávací ústav ve Zlínském kraji. „Je to pro mě, kantory, rodiče i žáky úžasná zpráva. Už se těšíme na návrat domů, věřím, že už se nevyskytnou žádné komplikace,“ přeje si Nemrava.
Ještě na jaře přitom město deklarovalo, že chátrající objekt opraví pouze s dotací ze Zlínského kraje, který je zřizovatelem ZUŠ. Jenže za tři měsíce pohár trpělivosti přetekl. „Kdybychom čekali na kraj, tak nemáme ani projektovou dokumentaci…,“ reagoval Blaha, kterému už příslib finanční podpory od Stanislava Mišáka, hejtmana Zlínského kraje, zkrátka nestačí. „Vyplynul ze vzájemné debaty, bavili jsme se o patnácti milionech korun. Ale v rozpočtu kraje nic není a už nechceme déle čekat,“ zdůraznil Blaha. V Uherském Hradišti navíc mají na paměti blížící se říjnové krajské volby, do kterých už nejde Mišák tradičně jako lídr ČSSD, ale jako číslo devět. Pozici hejtmana tak na 99 procent neobhájí.

VÍCE ČTĚTE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ NEBO PLACENÉ VERTI TÝDENÍKU DOBRÝ DEN S KURÝREM

banner
TOPlist