Na hřbitově je rušno. Geology vystřídali dělníci

Na hřbitově je rušno. Geology vystřídali dělníci
Foto: ilustr. web
Strání, Květná Zprávy 18 / 11 / 2016

Nový hřbitov ve Strání-Květné je paradoxně místem, kde je letos největší stavební ruch. Příčinou jsou trable s vodou, které naštěstí nejsou nijak dramatické.
„Nejdříve jsme si pozvali odborníky na geologický průzkum. Tým specialistů potvrdil, že spodní vody pohřebiště neohrožují,“ přibližuje Antonín Popelka, starosta Strání-Květné. „Voda se objevila v dostatečné hloubce čtyř a půl metru, což žádný problém nevyvolává. Kuriózně nás trápí svrchní voda. Hřbitov leží na slínu, který nepropouští vodu a nejlépe by se hodil na výrobu cihel,“ pousmál se starosta.
Geology tak vystřídali dělníci, kteří plochu za pomoci drenáží odvodnili. Závěrečnou etapou, která je nyní v plném proudu, je rozšíření hřbitova o nezanedbatelný počet míst. Konkrétně jde o padesát urnových míst a šestadvacet dvojhrobů. Termínem pro dokončení je poslední listopad. „Do mrazů chceme mít rozhodně hotovo, práce proto finišují,“ poznamenal starosta Popelka.
Úpravy nového hřbitova si vyžádaly 2,8 milionu korun. Obec do úprav a rozšíření investuje také proto, že pohraniční obec je místem, kde stále převažují klasické pohřby s ukládáním nebožtíků do země.

TOPlist