Na Kopanicích se kupil odpad, odvezli ho až po osmi týdnech

Na Kopanicích se kupil odpad, odvezli ho až po osmi týdnech
Foto: ilustr.  /  Odklízení sněhu i svoz odpadu, to je letos v Žítkové problém
Žítková Zprávy 04 / 02 / 2013

Lidé z kopaničářských obcí letos bojují se sněhem víc, než by měli. Například v Žítkové podle několika svědectví místních nemizí sníh ze silnic nijak rychle a s názorem starosty Josefa Perničky, který pro DOBRÝ DEN v polovině ledna řekl, že po uzavření nové smlouvy s místním soukromníkem nejsou s odklízením sněhu problémy, tady nesouhlasí.
„Letos jsme se rozloučili se soukromníkem, který k nám jezdil ze Slovenska. I když to k nám neměl z Vlčího Vrchu daleko, ze slovenské strany se k nám často dlouho dostával. Novou, zatím roční smlouvu jsme proto uzavřeli s Vojtěchem Lebánkem, který má traktor a pluh. Spolupráce s místním soukromníkem je výborná, sníh mizí ze silnic rychle,“ řekl starosta Josef Pernička.
„Tvrzení pana starosty ze Žítkové o tom, jak „rychle sníh mizí ze silnic“, je dle mého názoru více než nevhodné. Důkazem, že sníh moc rychle ze silnic na Žítkové nemizí, je situace s odvozem komunálního odpadu,” reagoval Jiří Mužka. „Pracovníci firmy Rumpold již více než osm týdnů nevyvezli odpad od domů, ke kterým vedou jen místní komunikace. Bojí se totiž, že by zapadli. V obci tak vyvážejí jen popelnice a kontejnery, které jsou dostupné od státní silnice udržované SÚS… Nechci tvrdit, že by se něco takového v minulosti nestávalo, i když na druhou stranu osm týdnů trvající nevyvážení si nepamatuju.“
Jedním z postižených byl i starosta Pernička. „Ani k mému domu vůz na svoz odpadu nemohl vyjet. Potíže tady skutečně byly, ale od minulého čtvrtka je už vše konečně v pořádku. A mám příslib, že bude i nadále,“ řekl.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace