Na Nové hoře se stavět bude. Ale co s ubytovnou?

Na Nové hoře se stavět bude. Ale co s ubytovnou?
Foto: ilustr., web
Strání Zprávy 14 / 01 / 2015

Strání-Květná, Nová hora. Tak se jmenuje lokalita, která by se měla změnit v dobrou adresu pro bydlení. Pohraniční obec se rozhodla právě tady začít s výstavbou rodinných domů. Místo je až pro čtyřiadvacet novostaveb, všechny na parcelách se solidními rozměry 800 až 1000 metrů čtverečních. Obec chce práce rozložit po zasíťování na dvě roční etapy.
Zastupitelé by měli zanedlouho rozhodnout o cenách za metr čtvereční. Uvažuje se, že v rámci podpory bydlení mladých rodin cena spadne na 400 korun, což je polovina částky, za kterou se v obci pozemky běžně prodávají. „Parcely v lokalitě jsou v obecním majetku, takže s hledáním místa nebyl problém. Jde o sluneční část Nové hory, podle mého osobního názoru půjde o krásné bydlení,“ říká starosta Antonín Popelka.
Zájem je velký, úředníci už mají na stole žádosti od jedenácti zájemců. „Všechno jsou to mladí lidé. Věkový limit jsme ale nestanovili. Jsme rádi, že lidé chtějí ve Strání-Květné bydlet,“ poznamenal starosta.
Avšak stále nejistý je osud bývalé sklářské ubytovny, dlouhodobě nevyužívaného obecního majetku. Budova, která stojí poblíž koupaliště, je roky prázdná a zájem o ni není.
„Přemýšlíme, jak dál. Jestli se pustit do bydlení formou startovacích bytů, nebo budovu zbořit a postavit na místě něco nového. Rozhodně se problému nechceme zbavit,“ říká starosta Popelka. „Možná bychom mohli menší přestavbou zajistit bydlení pro ty, kteří se dostanou do tíživé situace. Dnes je ale ještě předčasné hovořit o konkrétním plánu nebo termínech,“ shrnul Antonín Popelka.

TOPlist