Na Příkopě mají novou kanalizaci, dopravní omezení skončila

Na Příkopě mají novou kanalizaci, dopravní omezení skončila
Foto: Jan Pášma  /  Oprava kanalizace Na Příkopě už byla podle radnice nezbytná.
Uherské Hradiště Zprávy 23 / 05 / 2026

Život v ulici Na Příkopě v Míkovicích se vrátil do starých kolejí, po více než třech týdnech stavební firma dokončila rekonstrukci kanalizace, která už byla dlouhodobě v nevyhovujícím stavu. Stejně tak i její napojení. Investice si vyžádala přibližně 3,2 milionu korun.

„Oprava spočívala především v přeložení a obnově části kanalizace v délce zhruba 73 metrů, ale také v napojení stávajících domovních přípojek a uličních vpustí,“ informoval Jan Pášma, mluvčí uherskohradišťské radnice, s tím, že stavba se oproti původnímu rozpočtu o něco prodražila. „Dělníci totiž pod vozovkou narazili na konstrukci mostku náhonu křížící komunikaci třetí třídy, což si vyžádalo dodatečné stavební úpravy a rozšíření původního rozsahu prací,“ vysvětlil mluvčí.

Stavba probíhala za plného provozu, doprava byla řízena kyvadlově pomocí semaforů. Investice zapadá do systematické péče o technickou infrastrukturu, kterou město dlouhodobě realizuje s cílem zvyšovat kvalitu života obyvatel. „Stavby nejsou na první pohled vidět, ale pro běžný život lidí jsou hodně důležité a oprava kanalizace Na Příkopě už byla nezbytná,“ potvrdil Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště, které v Míkovicích provádělo podobnou rekonstrukci už před čtyřmi lety v ulici Hlavní. „Kvalitní kanalizace je základ. Zajišťuje bezproblémový odvod odpadních vod, větší komfort pro obyvatele a zároveň chrání životní prostředí,“ zdůraznil starosta.

Radnice plánuje i další investice do kanalizační sítě, třeba v místní části Vésky, kde ještě na letošní rok připravuje rozsáhlý projekt spojený s úpravou silnice III/05014, který počítá i s výstavbou nové kanalizace a související technické infrastruktury.

Tagy článku

TOPlist