Na stezkách to vře

Na stezkách to vře
Uherský Brod Zprávy 06 / 06 / 2010

Ostrá debata se otevřela mezi uživateli uherskobrodských cyklostezek. Kromě cyklistů a bruslařů, je totiž hojně využívají i pěší k procházkám s dětmi, psy či kočárky. Někdy si však vzájemně překážejí a tak jedna strana nadává na druhou. Podle brodské radnice slouží cyklostezky primárně cyklistům a bruslařům a dodržování tohoto pravidlo by mohla i vymáhat i městská policie.
„Osobně by mi to bylo jedno, taky občas jdu po stezce pěšky. Jak se však chovají někteří chodci, to se pak cyklistům nedivím, že se zlobí. K vidění jsou na volno puštění psy nebo když už mají vodítko tak je natažené přes celou stezku. Dvě maminky s kočárky se taky špatně předjíždějí,“ myslí si Zdeněk Valenčík. Jenže stezky vznikají na místech kudy se chodilo na procházky odjakživa. Zakazovat chodcům vstup tak není ideálním řešením.
„Tyto komunikace jsou určeny především cyklistům. Mohou ji využívat i osoby jedoucí na bruslích či běžkách. Z toho plynně, že jiným účastníkům je užití stezky zakázáno,“ vysvětluje Jaroslav Prchlík, vedoucí odboru dopravy jak zní litera zákona.  Když obě strany přidají na ohleduplnosti určitě se nějak vměstnají.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace