Na svět možná přišel nový vlčnovský král. Jmenuje se Patrik Zemek

Na svět možná přišel nový vlčnovský král. Jmenuje se Patrik Zemek
Patrik Zemek se narodil na Nový rok po 16. hodině v Uherskohradišťské nemocnici. O letošní prvenství se dělí s Jakubem Kostkou, který se narodil při domácím porodu už 124 minut po novoroční půlnoci v Uherském Brodě.
Uherské Hradiště, Vlčnov Zprávy 08 / 01 / 2018

Seznamte se! Jmenuje se Patrik Zemek, měří 49 centimetrů, váží 3 040 gramů, je první miminkem roku 2018 v okrese, který se narodil v Uherskohradišťské nemocnici. A jednou se možná stane vlčnovským králem. Narodil se totiž do Vlčnova, proslaveného pompézní Jízdou králů…
I když měl přijít na svět až 15. ledna, měl naspěch. Z bříška jej asi vyhnaly silvestrovské ohňostroje. „Oslavovali jsme příchod nového roku. Jen jsme ráno vyprovodili kamarády a už jeli do nemocnice, praskla mi totiž plodová voda,“ prozradila Adéla Zimčíková z Vlčnova, které u porodu držel za ruku přítel a tatínek prvního dítěte roku Petr Zemek. „Byl mi obrovskou oporou,“ pravila sedmadvacetiletá prvorodička, která přijela do Uherskohradišťské nemocnice už v šest hodin ráno. Její syn se však do světa rozkřičel až šest minut po 16. hodině… „I když porod nebyl lehký, všichni, co kolem Adélky běhali, byli profesionálové každým coulem. Personál zaslouží podtrženou jedničku. Máme nádherného kluka,“ rozplýval se třicetiletý tatínek oblečený v tričku s nápisem Pozor!!! Táta začátečník. Syna už vidí ve vlčnovském kroji a v čele královské družiny… „Folklor je můj život, více než deset let tancuju v souboru. Já jsem nikdy král nebyl, jen legrút v družině, ale děda byl králem. Tak třeba půjde malý v jeho šlépějích,“ přeje si Zemek. „Kroje jsou náš šálek čaje a malý asi nebude jiný, podle kopání v bříšku z něj vyroste pořádný šohaj,“ usmála se maminka.
Že to bude kluk, to se dozvěděli omylem… „Když jsme byli na prvním ultrazvuku, doktorka zajela rovnou mezi nožky a na obrazovce jsme uviděli pindíka,“ připomněli s úsměvem rodiče.
Zapíjení prvorozeného syna se teprve chystá, zatím nebyl čas. „Jen jsem si s rodiči dal symbolicky skleničku šampusu a s bráchou štamprli. Oslavy chystáme, až se mi Adélka i malý vrátí domů,“ svěřil se Zemek.
Patrik určitě nezůstane sám, rodiče mu ještě pořídí bratříčka nebo sestřičku. „Ale ještě předtím bude svatba, už máme červnový termín,“ prozradili.

autor: PETR ČECH
TOPlist