„Na východní frontě klid“

„Na východní frontě klid“
Foto: sal
Starý Hrozenkov, Strání Zprávy 26 / 03 / 2020

Na východní hranici se Slovenskem to vypadá, jako by se schylovalo k válce. Zrušené celnice ve Starém Hrozenkově a Strání-Květné sice neobsadila armáda, ale slovenští a čeští policisté pustí do republiky nebo ven jen lidi s patřičným povolením nebo ty, kteří mají na Slovensku trvalý a přechodný pobyt.
Na obou přechodech se střídají denně desítky policistů. Příliš práce ale nemají. Také proto, že lidé o neprodyšném uzavření hranic mají detailní informace. „Provoz je minimální, žádné kolony nevznikají,“ potvrdil Petr Jaroš, mluvčí krajské policie ve Zlíně.
„Na přechodu jsou obvykle osmičlenné hlídky, po čtyřech z každého státu,“ přibližuje straňanský starosta Antonín Popelka. Obec, která rozváží penzistům obědy navařené v kuchyni na Zámečku, rozšířila minulý týden počet strávníků také o policisty. „Vaříme nově pro důchodce i policisty. Nabídli jsme jim i dvě volné místnosti v prostorách bývalé celnice. Je tam sociálka, elektřina a teplo. Policisté tak nemusí být ve svých vozech,“ dodal starosta Popelka.

TOPlist