„Nabídli mi, abych žil na Slovácku“

„Nabídli mi, abych žil na Slovácku“
Foto: ilustr.  /  Miloš Zeman
Slovácko Zprávy 25 / 01 / 2013

Na Slovácku jste svého současného vyzyvatele porazil o témě deset procentních bodů. Čím to podle vás je?
Na Slovácko jezdím často, protože tu mají dobré víno a sladké vlčnovské vdolečky. Také jsou tu veselí lidé, kteří mi nabídli, abych se sem přestěhoval, že mě budou mít stejně rádi jako lidé na Vysočině. Jsem milovníkem tradic. Jízda králů v Kunovicích byla nejen pro mě neopakovatelným zážitkem a jistě sem rád opět přijedu.

Předseda strany nesoucí vaše jméno o vás řekl, že jste „prezidentem venkova“. Co konkrétního byste jako prezident mohl udělat pro obyvatele Slovácka? Není přece jen funkce prezidenta trochu vzdálená od problémů obyčejných lidí, kteří to mají do Prahy více jak 3 hodiny cesty?
Jistě máte pravdu, že z Prahy na Slovácko je to skutečně více než 3 hodiny po místních cestách. I na Vysočině, kde jsem až doposud trávil hodně času, jsou lidé, kteří mají obyčejné starosti. Záměrně se vyhýbám pojmu „obyčejní lidé“, neboť dle mého žádný člověk na světě není obyčejný. Dlouhodobě ale prosazuji budování koridoru Dunaj-Odra-Labe, který by mimo jiné i na Slovácku vytvořil mnoho pracovních míst.
 
Pro druhé kolo voleb jste jasným favoritem. Nemůže to však být pro vás spíš handicap? Čím chcete oslovit např. voliče, kteří v prvním kole hlasovali pro některého z nepostupujících kandidátů?
Především bych rád požádal všechny voliče, aby šli k volbám. Jen tak mohou ovlivnit svou budoucnost a podílet se na důležitých rozhodnutích. Volba prezidenta, který bude Českou republiku reprezentovat minimálně dalších 5 let, je závažným rozhodnutím, na kterém by se měli podílet všichni občané.
Ať si každý z voličů prostuduje historii obou kandidátů a rozhodne se na základě jeho historie a činů.
Karel Schwarzenberg o mně prohlásil, že jsem reprezentantem minulosti. Já jej tedy na základě této formulace považuji za představitele přítomnosti. Jako ministr a dokonce ne jenom jako ministr, ale jako 1. místopředseda Nečasovy vlády, tedy druhý muž této vlády, a jako poslanec hlasoval pro zvýšení daní na potraviny a léky. Hlasoval pro důchodovou reformu. Hlasoval pro církevní restituce.
Jsem si jistý, že občané se oklamat mediální bublinou nenechají.

autor: MICHAL DVOULETÝ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace