Naděje na rekonstrukci věznice posílila, na tahu je ministerstvo

Naděje na rekonstrukci věznice posílila, na tahu je ministerstvo
Foto: ilustr. web  /  Uherskohradišťská věznice
Uherské Hradiště Zprávy 31 / 08 / 2015

Chátrá, nelze to přehlédnout, ale na záchranu to navzdory slibům stále nevypadá. Rekonstrukce bývalé komunistické věznice v Uherském Hradišti je stále otevřeným tématem bez přesných termínů. Jak dál?
To byla otázka, na kterou mělo přinést alespoň částečnou odpověď jednání v Uherském Hradišti. Pozvání slováckého senátora Ivo Valenty přijali vrchní ředitel ekonomicko-správní sekce ministerstva spravedlnosti Zbyněk Spousta, zástupci města a okresního a krajského soudu v Brně. „S výsledkem jednání jsem velmi spokojen. Existuje vysoká naděje, že by se v nejbližší době mohlo konečně najít řešení, jak dosáhnout rekonstrukce věznice, do které by se mohl přesídlit nejen okresní soud, ale také další státní orgány působící v Uherském Hradišti. To by dalo nejen naději na smysluplné využití rozsáhlého objektu bývalé věznice, ale také na sdružené financování, se kterým má náš kraj historickou zkušenost například při rekonstrukci Baťova mrakodrapu ve Zlíně. Zároveň jsem rád, že jsem od všech účastníků jednání slyšel také ujištění o tom, že budoucí záměry nijak neustupují od myšlenky vybudovat zde rovněž důstojné Muzeum totality,“ uvedl slovácký senátor Ivo Valenta.
Na tahu je teď ministerstvo spravedlnosti, které na polovinu září svolalo do Uherského Hradiště velkou poradu za účasti představitelů dalších klíčových státních organizací, o jejichž možném přesídlení do prostorů zrekonstruované věznice by bylo možné uvažovat. „Věřím, že z tohoto jednání pak vyplynou konkrétní závěry, které pomohou nasměrovat další projektovou přípravu rekonstrukce věznice,“ dodal senátor Ivo Valenta.

TOPlist