Nafta pouličku zatím nezdraží

Nafta pouličku zatím nezdraží
Foto: sal
Uherské Hradiště Zprávy 26 / 02 / 2010

Třebaže se cena nafty v novém roce zvedla už o dvě koruny na litr, cestující hlouběji do peněženek nesáhnou. Městská hromadná doprava (MHD) nezdraží. Nepopulárnímu kroku se uherskohradišťská společnost ČSAD brání všemi možnými prostředky. Ale jak dlouho...
„Zdražení určitě není na pořadu dne. Jestli ceny zvedneme, záleží i na cestujících. Když jezdí a autobusy nejsou prázdné, není třeba nic měnit. Ale v opačném případě nám asi nic jiného nezbude. Je to stejné jako s vodou. Lidé šetří a stejně platí víc,“ říká Ivan Kallus, obchodně-dopravní náměstek generálního ředitele ČSAD.
Autobusový dopravce naposledy měnil tarify na podzim roku 2008, kdy zvedl cenu pouličky na současných osm korun. „Jedním z rozhodujících faktorů je cena nafty, která za půldruhého roku připomíná houpačku. Loni byla průměrná cena bez daně 20,05 koruny, předloni 24,88, ale v červenci dosáhla na letité maximum 27,51 koruny. Aktuálně jsme na 23,50. Krátkodobé výkyvy jsme schopni ustát, ale z dlouhodobého hlediska je to neudržitelné,“ podotýká Kallus, který není zastáncem zdražování. „Je to až poslední alternativa. Ale někdy už prostě jiná neexistuje,“ krčí rameny náměstek.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace