Nákupní středisko chátrá. Blíží se demolice?

Nákupní středisko chátrá. Blíží se demolice?
Foto: Ilustrační foto
Uherské Hradiště Zprávy 12 / 05 / 2017

Nákupní centrum ve Štěpnicích vysílá S.O.S., jeho technický stav už odrazuje i potenciální nájemníky. Radnice v Uherském Hradišti proto ještě letos vypíše celorepublikovou architektonickou soutěž, která si posvítí nejen na obchodní komplex, ale i sousední bývalé jesle. Vyloučená přitom není ani demolice objektů…
„Léta jsou v nevyhovujícím stavu, zásah už proto nechceme dlouho odkládat. V úvahu připadá rekonstrukce i demolice, ale zatím je všechno předčasné,“ potvrdil Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště.
I když je nákupní středisko majetkem města, léta se k němu chová macešsky. „Za čtyřicet let se prakticky nic nezměnilo, jako by se tady zastavil čas. Štěpnice, bohužel, radnici moc nepálí,“ posteskl si před časem Tomáš Kopřiva, který na sídlišti vyrostl. Ve špatném stavu je hlavně horní patro, ale i střecha, okna, schodiště a okolí, včetně parkoviště. Za poslední léta radnice opravila jen rozvody, které byly v havarijním stavu. „Největším problémem je první patro, které je doslova prokleté. Údajně už končí i poslední bar, nedaří se tady zkrátka ničemu, přežívá jen knihovna,“ posteskl si Blaha. Radnice má podle něj obrovské problémy při obsazování volných prostor, nájemníci se do nich totiž nehrnou…
Radnice už před časem měla přiklepnutou dotaci na zateplení a výměnu oken, nakonec však kvůli vysoké spoluúčasti zařadila zpátečku a snažila se objekt prodat. Jenže se neobjevila žádná dostatečně atraktivní nabídka. S prodejem však nesouhlasila ani opozice.
„Už máme na stole studii proměny sídliště, která vychází z potřeb jeho obyvatel. I proto zůstávají ve hře rekonstrukce i demolice objektu, který je přežitý. A nemusí jít přitom výhradně i investici města. Jednou z možností je projekt na komerční bázi, vždyť v přízemí objektu jsou obchodní prostory, které privátní sektor obsadí lépe než město. Ale nechci předjímat, vyčkejme na architektonickou soutěž,“ poznamenal starosta.
Druhé největší sídliště ve městě aktuálně obsadili floristé. Jejich úkolem je obnova zeleně, která si vyžádá i kácení 14 stromů. Radnice za ni zaplatí více než 1,1 milionu korun.

TOPlist