Napřed stezky, pak kostel?

Napřed stezky, pak kostel?
Foto: GISarch studio Luhačovice  /  Infopanel v Řetechově nad Luhacovicemi - podobné panely jsou navrzeny i na uherskobrodske casti luhačovické cyklostezky.
Uherský Brod Zprávy 05 / 03 / 2011

Jak podpořit cestovní ruch na Uherskobrodsku? Brodská radnice má jasno, je třeba dokončit rozpracované cyklostezky. Zároveň však v Brodě vědí, že to nezáleží jen na nich. Zraky všech cyklistů se tak nyní upírají do Luhačovic. Právě na lázeňském městě totiž zaleží, kdy bude uvedena do provozu dlouho očekávaná trasa Kunovice - Luhačovice nebo alespoň vyřešen nejnebezpečnější úsek mezi Luhačovicemi a Brodem.
„Tato stezka by měla ambice konkurovat stezce podél Baťova kanálu. Lázně jsou velmi oblíbeným cílem. Při dnešní hustotě dopravy je však nemyslitelné vydat se na kole do Luhačovic po silnici. Nebezpečné je to pro dospělého, s dětmi pak vyložený hazard,“ říká Jan Hrdý, brodský místostarosta pro oblast cestovního ruchu.
Stezka do Luhačovic by také nabízela další lákadla. „Projekčně jsou připravená odpočívadla, panoramatické mapy či pevně zabudované dalekohledy,“ doplnil Hrdý.
Stavbu dalších stezek však už Brod ovlivnit může. „Tento rok dokončíme úsek z Vazové ulice k motorestu Pepčín v Havřicích. V dalším roce bychom chtěli vybudovat stezku, či cyklochodník, ke hvězdárně a propojit ji dál s prakšickou stezkou. Je zázrak, že se tam ještě nestala nějaká tragédie,“ domnívá se místostarosta.
?Ke hvězdárně totiž žádný chodník nevede. Tisíce školáků, studentů a dalších návštěvníků tak musí zbytečně riskovat na frekventované silnici do Zlína. Přitom na hvězdárnu se chodí za tmy...
U hvězdárny má vyrůst i stavba, která by turisty mohla velmi zajímat. „Máme zprávy, že se v cípu mezi hvězdárnou a silnicí chystá stavba pravoslavného kostelíku. Je to akce soukromého investora, každopádně projekt stezky s tím už počítá,“ prozradil Hrdý. 

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace