NAŠE KAUZA: Revoluce v dopravě? Start brzdí neznámá společnost z Čech

NAŠE KAUZA: Revoluce v dopravě? Start brzdí neznámá společnost z Čech
Foto: SAL, koláž DOBRÉHO DNE  /  Nová dopravní koncepce zlínského hejtmanství počítá se zvýšením železničních spojů, které budou lépe navazovat na autobusové linky. I když výběrové řízení už zná své vítěze, žádná z pěti vybraných firem nemůže podepsat dlouholetou smlouvu. Tendr totiž napadla společnost Busline LK, která o zakázku vůbec neusilovala...
Slovácko Zprávy 31 / 03 / 2019

Cestující se možná těší na moderní autobusy a lepší přípoje na vlaky marně

Začátek dopravní revoluce v podobě lepší návaznosti autobusových linek na vlaky je ohrožen. Od neděle 15. prosince se má na regionálních tratích jezdit podle nových not, ale nakonec může být všechno jinak.
I když kraj už oznámil jména pěti dopravců, kteří si rozdělí tratě na Uherskohradišťsku, Kroměřížsku, Vsetínsku, Zlínsku a speciálně také ve Valašském Meziřící a Valašských Klouboukách, smlouvy se žádným z nich podepsat nemůže. Do hry totiž vstoupila společnost Busline LK s.r.o ze Semil a pokud se svojí stížností podanou na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uspěje, hejtmanství možná nezbyde nic jiného než vypsat nové výběrové řízení. Pak začne hra o čas, která může způsobit všem zúčastněným velké potíže. Pikantní je, že společnost Busline LK je pro vyhlašovatele soutěže „neznámá“, tendru se totiž vůbec nezúčastnila.

„V naší branži se tomu říká „hodit vidle“. Což znamená účelově podat stížnost a tím oddálit plánovaný postup. Pokud se stížnost ukáže jako oprávněná a bude se muset vypsat nová soutěž, prosincový termín ukončení je velmi hraniční,“ varuje zdroj DOBRÉHO DNE, expert na veřejné zakázky.

VÍCE ČTĚTE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ NEBO PLACENÉ VERZI TÝDENÍKU DOBRÝ DEN S KURÝREM


banner
TOPlist