Naši třídní milujeme. „Vydupali“ jsme si ji

Naši třídní milujeme. „Vydupali“ jsme si ji
Foto: Zlíský kraj  /  Oblíbenou učitelku přijely do Zlína podpořit i její studentky
Uherský Brod Zprávy 01 / 02 / 2017

Učí ve městě Komenského, na škole Komenského a teď slaví vítězství v anketě pojmenované po učiteli národů. Alena Ježková z Gymnázia J. A. Komenského v Uherském Brodě je vítězkou regionálního kola soutěže Zlatý Ámos Zlínského kraje. A to ještě zdaleka nemusí být vše, prvenství ji posunulo do semifinále soutěže, kterého se už za měsíc zúčastní společně s Jaroslavou Buchalovou z Vyšší odborné školy pedagogické a sociální a Střední pedagogické školy Kroměříž.
„Každý chodil do školy a každý ví, jak významně může učitel ovlivnit život. V soutěži, kde žáci nominují své oblíbené učitele a své návrhy musí také obhájit před odbornou porotou, hraje zásadní roli semknutost, partnerství a spolupráce celého týmu, a možná i proto je tak pozitivně Zlatý Ámos vnímán dětmi i pedagogy,“ komentuje výsledky populární ankety Petr Gazdík, krajský radní za školství.
„Snažím se na děti působit hlavně výchovně. Chci, aby si vážily samy sebe, byly komunikativní, tolerantní, měly pěkné vztahy mezi sebou, ale také vůči přírodě,“ sdělila Alena Ježková, která učí na brodském gymnáziu už osm roků. Kromě toho se věnuje také malým dětem, na brodském DDM učí malé dívky hrát volejbal.
Především díky ní se gymnazisté aktivně zapojují do akcí Den Země, Den bez aut nebo čištění brodského potoka.
„Je k nám milá, má nás ráda, vždy nás podrží, je spravedlivá a vidí v nás to dobré,“ představují svoji třídní učitelku studentky Jana Valečková, Tereza Řezníčková a Tereza Škubníková. „Naší milovanou třídní je Alenka už šestým rokem. Ano, po čtyřech letech se na gymnáziích kompletně mění celý repertoár profesorů, ale to nás nezastavilo a jako třída jsme si „vydupali“, aby nám ji pan ředitel nechal i nadále. Dostala nás už jako malé jedenáctileté děti, ze kterých už se většinou vyklubali sedmnáctiletí výlupci, takže s ní máme mnoho skvělých zážitků,“ přidávají se další studenti. „Naše třídní nikdy nevidí své studenty jen jako čísla na papíře, nikdy nelosuje, kdo půjde na zkoušení podle data v kalendáři, ani si na nikoho z nás nezasedla. A to jsme jí k tomu už mnohokrát dali důvod. Vybírá ty, kteří chtějí anebo potřebují zlepšit známku. Vždycky se snaží své studenty popohnat k dobrým výsledkům v biologii nebo tělocviku, a když vidí, že se člověk aspoň snaží, tak ocení snahu. Proto je jedním z nejoblíbenějších učitelů na škole.“

Zlatý Ámos
Semifinále: 1. března
Finále: 24. března
Kantorský bál: 25. března 2017, hotel Ambassador, Praha

TOPlist