Nebezpečné torzo domu obec v dražbě nezískala

Nebezpečné torzo domu obec v dražbě nezískala
Tupesy Zprávy 23 / 10 / 2015

Obec Tupesy v dražbě neuspěla. Ruina rodinného domu při cestě na Velehrad, která ohrožuje kolemjdoucí, přesto změnila majitele. Zastupitelé teď doufají, že nový vlastník objekt nekoupil jen ze spekulativních důvodů a v brzké době jej řádně zabezpečí, jak mu ukládá stavební zákon.
„Dům je naprosto neobyvatelný. Je to rozpadající se torzo rodinného domu se sklepem, které je nebezpečné pro okolí, což je zásluha předchozího majitele, jenž se ocitl v exekuci,” popsal současný stav nemovitosti Oldřich Vávra, starosta Tupes. Zastupitelé přesto souhlasili s účastí v dražbě, ale jen do maximální částky 40 tisíc korun. „Ruinu bychom srovnali se zemí a udělali na jejím místě veřejné prostranství. Z domu vlastně zbyla jen štítová zeď bez konstrukčních prvků, chodce ohrožují vlající dráty nízkého napětí. Je jen štěstí, že není u frekventované komunikace,” pokračoval Vávra, který teď usiluje o osobní setkání s novým vlastníkem domu.
„Když už jej koupil, věřím, že má nějaký záměr. V první řadě ale chceme, aby zbytky domu řádně zabezpečil,” zdůraznil starosta.

TOPlist