Největší úložiště baterií má mimořádně otevřeno

Největší úložiště baterií má mimořádně otevřeno
Foto: ilustr. web
Prakšice Zprávy 04 / 06 / 2018

Od posledního listopadu loňského roku je v kopci nad Prakšicemi připraven pro případ energetické nouze největší velkokapacitní sklad bateriových systémů v Česku. Bateriové úložiště dokáže v několika vteřinách vyřešit případy, kdy se v síti objeví jakákoliv nestabilita nebo rovnou výpadek energie. Ale jak funguje?
„V úterý 5. června dostanou všichni zájemci jedinečnou možnost navštívit toto zařízení v rámci Dne otevřených dveří slunečních elektráren,“ zve do Prakšic Lucie Vurbsová, mediální zástupce Solární asociace. Ta už dnes, v pondělí 4. června, otevírá pro veřejnost také sluneční elektrárnu v nedalekém Hostětíně. „Zatímco v Prakšicích bude otevřeno v úterý od devíti do třinácti hodin, hostětínská moštárna, kde stojí klasická sluneční elektrárna, má otevřeno už v pondělí, a to od třinácté do sedmnácté hodiny,“ upřesnila Vurbsová.
V rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje jsou úložiště baterií i solární elektrárna otevřeny nejen pro veřejnost, ale navštívit je mohou v rámci exkurzí i školáci nebo studenti středních škol.

TOPlist