Nemocnice získala darem inkubátor

Nemocnice získala darem inkubátor
Foto: sal
Uherské Hradiště Zprávy 03 / 02 / 2015

Kapka naděje nadělovala novorozenecké stanici Uherskohradišťské nemocnice. Prezidentka nadačního fondu Vendula Svobodová oficiálně předala dětskému oddělení nový inkubátor a infuzní pumpy za více než 600 tisíc korun.
Inkubátor je jeden z nejmodernějších na trhu, jeho provoz je naprosto bezporuchový, má vestavěný monitor sledující životní funkce novorozence a jednoduché ovládání. Jeho nejčastějšími obyvateli jsou předčasně narození novorozenci, ale i ti drobní, s dechovými nebo porodními problémy. Nemocnice tak aktuálně má už čtyři inkubátory. „Jsme za něj rádi, ale i za infuzní pumpy, které slouží miminkům s neschopností přijímat potravu ústy. Živiny jim tak dodáváme do těla žilou a pomocí infuzní pumpy,“ uvedla Irena Baroňová, zástupkyně primáře dětského oddělení.
Kapka naděje, která už od roku 2000 pomáhá dětským pacientům hlavně v boji s nádorovými onemocněními, s Uherskohradišťskou nemocnicí spolupracuje už léta. „Náš cíl je patnáct let stejný. Postarat se, aby dětská oddělení nemocnic měla potřebné vybavení. Moc bych si přála, aby děti naši pomoc nepotřebovaly, ale bohužel, to je jen utopie,“ svěřila se Vendula Svobodová, prezidentka nadačního fondu.

TOPlist