Nevídané! Zloděj vrátil ukradená zvířata dětem

Nevídané! Zloděj vrátil ukradená zvířata dětem
Foto: sal
Uherské Hradiště Zprávy 11 / 12 / 2014

Zázraky se dějí, gorila a bizon jsou zpět! Adventní čas a blížící se Vánoce zřejmě přiměly zloděje, aby ukradená zvířátka z Noemovy archy vrátil na zahradu Mateřské školy Husova v Uherském Hradišti. Ze dřeva vyřezávané sochy zvířat tak byly na „útěku“ jen deset dní a nocí.
„Šance, že zloděje dopadnou, je asi malá, ale třeba je sám vrátí,“ přála si po bezprostředně po krádeži Ilona Močičková, ředitelka školky.
A světe, div se, její přání se splnilo. „Stále jsme věřili, že se zvířátka vrátí. Zároveň jsme se však i trošku báli, že se zatoulala a už domů netrefí. S dětmi jsme je hledali při vycházkách, o případu si spolu povídali. Moc si přály, aby se našla,“ svěřila se Močičková. Když děti ve čtvrtek ráno přicházely do školy, jejich oči se rozzářily štěstím jako pod vánočním stromečkem. „Zloděj si asi po našem volání o pomoc uvědomil, že udělal nesprávnou věc, a svou chybu napravil. Zvířátka dal do velkého pytle, který nám v noci položil na zahradu. Bizon má sice poničený roh, ale to vůbec nevadí, my ho opravíme,“ dodala ředitelka školky.
Zvířata z Noemovy archy zůstanou přes zimu schovaná ve školce. Na nové zahradě v přírodním stylu se objeví znovu na jaře. „I když pachatel sochy v hodnotě 34 tisíc vrátil, zůstává v našem hledáčku. V případě dopadení mu za trestný čin krádeže stále hrozí až dva roky vězení,“ zdůraznila Milena Šabatová, tisková mluvčí uherskohradišťské policie.

TOPlist