Nivnice slibuje deset domků s terasami a výhledem do zahrady

Nivnice slibuje deset domků s terasami a výhledem do zahrady
Foto: ilustr. web
Nivnice Zprávy 04 / 02 / 2016

Bydlet samostatně a přitom se známými, to chtějí nabídnout už brzy starším lidem v Nivnici. Obec plánuje výstavbu deseti zahradních domků, které by spojila s budovou pro vzájemná setkávání a besedy. „Vážně uvažujeme nad vznikem komunitního bydlení pro seniory,“ potvrdil Miroslav Vykydal, starosta Nivnice. Pokud dostane záměr zelenou, stavba by po nezbytné úpravě územního plánu mohla začít do dvou let.
Prostory pro výstavbu domků s prostory až 45 metrů čtverečních pro každého z bydlících se našly na Nábřežní. Právě zde obec v minulých měsících vykupovala pozemky. „Parcely chceme nyní zanést do územního plánu jako místo pro bydlení, výstavba by pak rámcově mohla začít v roce 2017,“ přibližuje starosta Vykydal. Pokud se skutečně začne stavět, obec bude chtít využít finanční podpory Ministerstva pro místní rozvoj. „Dotační výzva je už vypsaná, na jeden byt můžeme získat příspěvek 600 tisíc korun. Správcem domků i základního domu se společenskou místností a terasou umístěnou na jižní, sluneční straně, bude obec. Senioři tak získají řádnou smlouvu o pronájmu a platit budou jen regulované nájemné,“ upřesnil Miroslav Vykydal.
Součástí „komunitního areálu“ jsou také místa pro parkování osobních aut. Zahradní domky, z nichž každý bude mít vlastní terasu s výhledem do zahrady, spojí ze základním domem krytá chodba. „Takže při nepříznivém nebo chladném počasí si na besedu u dobrého čaje dojde každý bez toho, aby čelil dešti nebo sněhu,“ shrnul starosta Vykydal.

TOPlist