Nová hora nabídne místo pro 24 rodinných domků

Nová hora nabídne místo pro 24 rodinných domků
Foto: strani.cz  /  Strání, je pohádkově klidná obec pro bydlení.
Strání Zprávy 21 / 09 / 2016

Strání, Nová hora. Tak by měla znít další „dobrá adresa“ pro život. O stavební parcely v místech, na která svítí slunce dlouhé hodiny, je dlouhodobý zájem, obec proto už na podzim chystá zahájení výstavby inženýrských sítí. Pokud půjde všechno podle plánu a položení přípojek na plyn, elektřinu a vodu se nezdrží, hotovo by mohlo být na jaře 2017. Teoreticky by tak výstavba prvních domů mohla začít už příští léto. „Je to možné a my pro to uděláme všechno,“ slibuje Antonín Popelka, starosta pohraniční obce. Nová hora nabídne místo pro 24 rodinných domů. Zájem o novou lokalitu je solidní, vážných zájemců je už dnes patnáct.
Radní čeká v září důležité jednání o ceně, kterou budou stavebníci platit za metr čtvereční. Zatímco loni se hovořilo o ceně 400 korun, částka může spadnout ještě níž. Pokud by zůstalo pouze na starostovi Popelkovi, zájemci by zaplatili možná jen 350 korun. Mimochodem, loni navrhovaných 400 korun představuje polovinu částky, za kterou se v obci pozemky běžně prodávají. „Do smlouvy chceme vklínit podmiňovací klauzuli. Chceme totiž pomoci hlavně mladým, kteří mají zájem stavět, a ne těm, kteří mají v plánu jen investovat do pozemků,“ upozorňuje starosta. „Chceme proto určit cenu, která bude shovívavá k mladým rodinám.“
Straňanský satelit Nová hora nebude nijak malý. Každá ze 24 parcel představuje plochu od 800 do 1 100 metrů čtverečních. „Parcely v lokalitě jsou v obecním majetku, takže s hledáním místa pro další rozvoj bydlení nebyl problém. Jde o sluneční část Nové hory, podle mého osobního názoru půjde o krásné bydlení,“ připomněl starosta Antonín Popelka.

TOPlist