Nová stezka pod náporem sportovců

Nová stezka pod náporem sportovců
Foto: fab
Nivnice Zprávy 16 / 04 / 2009

Ještě neotevřenou cyklostezku využívají stovky sportovců. Někteří však pořád jezdí po silnici.

Už druhou cyklostezku na území města dostanou oficiálně do užívání všichni lidé lačnící po sportovních aktivitách. Nivnická stezka splňuje všechna kritéria, díky nímž si ji ještě před otevřením oblíbili především bruslaři. Především je širší než šumická a taky nezačíná v polích, ale nedaleko obytné zástavby.
„Slavnostní otevření provedeme ve čtvrtek 14. května ve 14.00. V současné době se již jen dolaďují detaily. Silnici ještě osadíme blikacími semafory s omezením rychlosti,“ uvedl místostarosta Uh. Brodu Pavel Josefík. Podle projektu je tak vše hotové. Přesto na radnici přemýšlejí, jak ještě více předejít možným neštěstím. „Můj osobní názor je, že by bylo vhodné dát před vjezd na komunikaci ještě zábradlí. Podobně je to v Ostrožské Nové Vsi u dráhy. Budeme o tom ještě jednat,“ doplnil Josefík.

U stezky budou také informační tabule a před Nivnicí snad má dokonce vzniknout i cyklobar.
 „Je vidět, že to byla užitečná investice. Minulou neděli jsem kolem třetí hodiny napočítal téměř stovku sportovců. Především pak bruslařů. Práce ještě však nekončí a budeme sledovat podněty veřejnosti především k bezpečnosti uživatelů,“ dodal místostarosta. I přes parádní podmínky se však stále najdou lidé, kteří existenci cyklostezky ignorují.
„Podél silnice na Nivnici je nově zřízená cyklostezka. Rovna, hladká, osvětlená. Nicméně někteří cyklisté nadále jezdí po silnici. Měli by se  „chytit za nos“,“ říká řidič Jiří Jirout, kterého pochopitelně, tak jako další řidiče, rozčilují cyklisté, kteří stezku ignorují.
 „Jestli jezdí někdo dál po silnici, je to jeho věc, možná si všichni ještě nezvykli nebo se domnívají, že se po stezce zatím nemůže jezdit,“ domnívá se místostarosta Josefík. Ano, to může být pravda, ovšem pravděpodobná je i skutečnost, že takzvané silniční cyklisty prostě na stezku nedostanete. Možná čekají, až se stane nějaké neštěstí. Nebo že by to byla odveta cyklistů za to, že jim občas jezdí auta po stezce?

TOPlist