Nové učebny, ateliér i jídelna, škola zrekonstruovala budovu teoretické výchovy
Foto: Soňa Ličková / Studenti usedli do lavic nových počítačových učeben, školu zasáhla nejrozsáhlejší rekonstrukce v historii.
Střední školu – Centrum odborné přípravy technické Uherský Brod zasáhla nejrozsáhlejší rekonstrukce v historii. Budovu teoretické výuky proměnila k nepoznání. Studenti usedli do lavic nových počítačových učeben, ateliéru, ale k dispozici mají i novou jídelnu. Škola navíc ještě získá darem robotickou linku.
„Završili jsme rok náročné práce. Věřím, že nové prostory přispějí k atraktivnější výuce a otevřou cestu k dalšímu rozvoji školy,“ prohlásila Hana Kubišová, ředitelka školy. „Investovali jsme do budoucnosti. Moderní zázemí, které studenti získali, jim umožní lépe se připravit na budoucí profesi a odpovídá potřebám současného technického vzdělávání. Takové podmínky jsou nezbytné, jestli chceme držet krok s požadavky praxe a zaměstnavatelů,“ dodala Jindra Mikuláštíková, krajská radní pro školství.
Modernizace zahrnovala kompletní stavební úpravy, vybudování dvou nových počítačových i odborných učeben, ateliéru a školní jídelny s výdejnou. Škola zároveň pořídila kompletně nové vybavení učeben IT technikou, zmodernizovala počítačové učebny a do kanceláří se školní jídelnou nakoupila nový nábytek a gastro zařízení. Zaměstnanci a návštěvníci školy pak využijí nové parkoviště. „Škola ještě získá jako sponzorský dar robotickou linku, která studentům umožní pracovat s moderními prvky průmyslové automatizace, a ještě více propojí teoretickou přípravu s praxí,“ doplnila Kubišová.
I když je budova od 1. září přístupná široké veřejnost, protože už není ve střeženém areálu společnosti České zbrojovky Uherský Brod, generálního partnera školy, rekonstrukce zohlednila vysoké bezpečnostní standardy.
Investorem byl Zlínský kraj, včetně vybavení se náklady vyšplhaly na 61 milionů korun. Téměř 17 milionů představuje dotace z Evropské unie, čtyřmi miliony se podílela škola.