Novinář, policejní mluvčí a teď starosta? Možná

Novinář, policejní mluvčí a teď starosta? Možná
Foto: ilustr., web - www.ceskatelevize.cz  /  Aleš Mergental, policejní mluvčí, který kandiduje na místo starosty Velehradu
Velehrad Zprávy 18 / 09 / 2014

I když ve Velehradě žije jen šest let, jeho jméno a tvář zná možná i „soused“ žijící na druhém konci obce. Aleš Mergental je totiž tiskovým mluvčím uherskohradišťské policie. Ale třeba jen do komunálních voleb, neboť pětatřicetiletý rodák z Oder kandiduje na post starosty.

Co vás přimělo usilovat o vstup do komunální politiky a hned jako lídr občanské iniciativy Pro Velehrad?
Prvotní rozhodnutí nebylo vstoupit do politiky, ale udělat něco pro aktivní a sousedsky přívětivý život v obci, kde žiji s rodinou a jejíž obyvatelé nás srdečně přijali. A že jsem lídr? To je dílem shody mezi námi ve sdružení a mého rozhodnutí jít do aktivit naplno a přímo.

Takže jste připravený ve starostovském křesle vystřídat Stanislava Gregůrka?
Kandidatura ještě automaticky neznamená, že mě zvolí starostou. Kdybych uspěl, záleží na dohodě mezi všemi zastupiteli. Když mě navrhnou, jsem připraven tuto zodpovědnost přijmout a dělat vše pro dobro Velehradu a jeho obyvatel.

Práce tiskového mluvčího policie a starosty je však na hony vzdálená...
To je pravda. Byla by to pro mě nová svěží výzva. Jednu takovou už jsem bez větších problémů zvládl, protože před příchodem k policii jsem pracoval jako novinář.

Jak bylo těžké získat požehnání zaměstnavatele?
Služební zákon dovoluje policistům zapojit se do komunální politiky. Nadřízené jsem o aktivitách ve sdružení i kandidatuře informoval. Neměli žádný problém.

Zvažoval jste kandidaturu už v minulých volbách?
Nezvažoval, protože jsem teprve začínal poznávat život na Velehradě. Postupně jsem poznával lidi s podobnými cíli a chutí pro občanské aktivity. A protože už na vysoké škole jsem působil v různých občanských sdruženích, k založení občanské iniciativy Pro Velehrad chyběl jen krůček, který jsme udělali začátkem roku.

Co podle vás Velehrad potřebuje?
Byl bych rád, kdyby se podařilo podnítit rozvoj zdravě fungujícího komunitního života v návaznosti na samosprávu, církev, spolky a vzdělávací instituce. Aby se zkrátka podpořila otevřená sousedská sounáležitost.

autor: PETR ČECH
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace