Novinka: pavilon pro stabilizaci

Novinka: pavilon pro stabilizaci
Foto: il.
Uherské Hradiště Zprávy 12 / 10 / 2011

Uherskohradišťská nemocnice otevřela nové oddělení Ošetřovatelské péče. Určené je pro stabilizované pacienty nejčastěji po cévních mozkových příhodách nebo srdečním infarktu, pro něž je domácí ošetření ještě riskantní. Vedení zdravotnického zařízení za přestavbu bývalého infekčního oddělení zaplatilo skoro dva miliony korun.
„Kapacita oddělení je třicet lůžek, pro pacienty jsou k dispozici dvou až čtyřlůžkové pokoje. Prostory jsme přebudovali podle požadavků nového oddělení, novinkou jsou širší dveře nebo koupelny,“ prozradil Pavel Lečbych, technický náměstek ředitele. „Pokoje jsou vybaveny moderními elektrickými lůžky, která umožňují snadné nastavení nejvýhodnější polohy, což je komfortní pro pacienta, ale zároveň usnadňuje i práci personálu,“ dodává vrchní sestra Marie Ondráčková.
Ošetřovatelské oddělení připraví pacienta k návratu domů, v případě nutnosti do sociálního zařízení. Kromě pacientů po mozkových a srdečních příhodách jsou služby nového pavilonu určeny pro lidi s onkologickým onemocněním, po operacích, amputacích nebo diabetikům.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace