Nový domov nabídne i terapeutické dílny

Nový domov nabídne i terapeutické dílny
Foto: www.portalluhacovice.cz
Luhačovice Zprávy 29 / 08 / 2013

Na jaře příštího roku se má v Luhačovicích začít se stavbou druhého domova pro seniory. Nový domov pro čtyřicet penzistů by měl stát už v polovině roku 2015.
Se stavbou pomůže Zlínskému kraji, který je zřizovatelem domů pro seniory, dotace ROP Střední Morava. Konkrétně půjde o částku 41 milionů korun.
„Dotace přinese výraznou změnu k lepšímu. V současné době jsou totiž prostory domova nevyhovující,“ sdělila Gabriela Sýkorová Dvorníková, mluvčí zlínského hejtmanství.
„Bude to rozhodně lepší pro klienty,“ potvrzuje Marta Ševčíková, ředitelka luhačovického Domova pro seniory. „Dosud nám dokonce odebíralo klienty například to, že nemáme na pokojích sociální zařízení a musí se chodit až na chodbu. Umístění stávajícího domova je sice krásné, ale nemáme například žádný prostor na terapie či na společné setkávání, pouze jídelnu.“
V Luhačovicích dnes pracují na tom, aby do konce roku získali stavební povolení.
„Předpokládáme, že práce pak začnou na jaře hned poté, co to počasí dovolí,“ sdělila ředitelka Ševčíková. A dodala: „Při takovém počtu nových klientů, kapacita nového zařízení počítá se čtyřiceti lidmi, se budeme snažit nabídnout příjemný domov a rodinnou atmosféru. Bude se jednat o jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje. Pokoje budou mít svá sociální zařízení. Také se těšíme na terapeutické dílny pro ergoterapii, místnost pro fyzioterapii, společenskou místnost, terasy a pergolu na venkovní posezení.“
ROP Střední Morava dosud Zlínskému kraji přispěl na sociální služby částkou 242 milionů korun. Dnes už fungují domovy pro seniory v Uherském Hradišti (dotace 45 mil.) a Karolince (35 mil.). V přípravě jsou zařízení ve Valašském Meziříčí (30 mil.) a ve Vsetíně (25 mil. Kč).

TOPlist