O natáčení zastupitelstva rozhodne anketa

O natáčení zastupitelstva rozhodne anketa
Foto: ilustr., web
Uherské Hradiště Zprávy 12 / 03 / 2015

Obnoví radnice v Uherském Hradišti natáčení videozáznamů z jednání zastupitelstva? Možná. Záleží na zájmu obyvatel, kteří dostanou šanci vyjádřit se v anketě. Aktuálně město ze zastupitelstva pořizuje jen zvukový záznam.
„I když je zastupitelstvo veřejné, účast lidí je minimální. Kdo by tam taky seděl tři hodiny? Ale na záznam se z tepla domova třeba podívá, přičemž si jen vybere body, které ho zajímají,“ je přesvědčený Antonín Seďa, předseda Klubu zastupitelů za ČSSD, podle kterého se vedení města nemůže odvolávat ani na Úřad pro ochranu osobních údajů. Pořizování videozáznamů už není v rozporu se zákonem.
„Před čtyřmi lety jsme zkoušeli živé vysílání, ale sledovanost byla minimální. Jeden přenos přitom stál zhruba 24 tisíc korun. Na druhou stranu ale chceme respektovat právo lidí sledovat dění na zastupitelstvu, mnozí jsou často ještě v práci,“ reagoval Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště, které proto připravuje anketu mezi obyvateli. V měsíci březnu dostanou šanci říct, jestli o videozáznamy stojí. „V případě zájmu jsem pro jejich pořizování. Nemáme co skrývat, jednání jsou veřejná,“ zdůraznil Blaha. Do online přenosu už ale město každopádně nepůjde. „Cennější je, když si každý najde a přehraje bod zastupitelstva, který jej zajímá,“ vysvětlil starosta. Cena se oproti online přenosu podle něj příliš nezmění.

TOPlist