O penzionu rozhodne anketa

O penzionu rozhodne anketa
Foto: Ilustrační foto
Kněžpole Zprávy 19 / 05 / 2017

Penzion pro seniory v Kněžpoli zůstává stále jen na papíře, jeho výstavba je ve hvězdách. Zastupitelé se totiž rozcházejí v otázkách kapacity, umístění a někdy i jeho potřebnosti. Starosta proto vyzývá obyvatele, aby se zapojili do ankety, která může další rozhodování ovlivnit.
Kněžpolští řeší dům pro seniory už od podzimu 2010. „Jsem přesvědčený, že je potřebný. V průběhu času jsem pouze změnil názor ohledně kapacity. Deset až patnáct míst je dostačujících, dvacet by už bylo příliš,“ říká Petr Knot, starosta Kněžpole.
Obec už má na stole i studii, která počítá s výstavbou penzionu na obecním pozemku v centru vesnice, pár metrů od restaurace. „Aktuálně na něm stojí dům, ve kterém máme hospodářské zázemí. Už před lety jsme jej ale kupovali s tím, že ustoupí právě penzionu,“ poznamenal Knot a dodal, že podle územního plánu jde o jediné vhodné místo. „I když někteří zastupitelé jej považují za nešťastné z důvodu dopravy na přilehlé komunikaci, myslím si, že umístění v centru obce je ideální. Starší lidé určitě ocení blízkost obchodu, lékaře nebo autobusové zastávky,“ dodal starosta.
Spory zastupitelů tak možná rozseknou výsledky ankety mezi občany. Většina z respondentů zatím s výstavbou penzionu pro seniory s kapacitou zhruba 8 bytových jednotek v centru obce za přibližně 13 milionů korun souhlasí. „Z šestadvaceti odpovědí jsou jen dvě proti,“ potvrdil Knot. Penzion podle něj nabídne bezbariérové byty bez dalších zdravotnických nebo sociálních služeb, protože jejich zajišťování je pro obec organizačně i legislativně náročné. Vyloučená však není spolupráce s Charitou.

TOPlist