O řediteli ZUŠ rozhodne audit a školní inspekce
Foto: archiv / Krajští radní jmenování nového ředitele ZUŠ Uherské Hradiště odložili.
Obhájí Jiří Pospíchal křeslo ředitele Základní umělecké školy Uherské Hradiště? Ortel vyřknou krajští radní, kteří zatím jmenování nového ředitele odložili. Odborná komise výběrového řízení na šéfa vyhlášené „lidušky“ každopádně za nejlepšího kandidáta označila stávající zástupkyni Ivanu Zámečníkovou, Pospíchal skončil třetí.
„Konkurzní řízení rada vyhlásila u čtyřiačtyřiceti škol a školských zařízení, kde ředitelům končilo šestileté funkční období,“ vysvětlila Soňa Ličková, mluvčí Zlínského kraje, zřizovatel uherskohradišťské ZUŠ.
Na křeslo ředitele se přihlásili tři kandidáti - Jiří Pospíchal, Ivana Zámečníková a Marek Malůšek, všichni jsou členy pedagogického sboru školy. „Konkurzním řízením prošli úspěšně všichni tři uchazeči na základě podané přihlášky, předložené koncepce a řízeného rozhovoru. Po vyhodnocení všech dokumentů a pohovoru komise rozhodla o pořadí jednotlivých kandidátů,“ prozradila Ličková.
Krajští radní v ostatních konkurzech doporučení komise respektovali, u ZUŠ Uherské Hradiště však jmenování nového ředitele odložili. „Rada zároveň rozhodla o provedení veřejnosprávní kontroly a kontroly České školní inspekce. Finální rozhodnutí o obsazení ředitelské pozice tak padne, až kontroly skončí,“ potvrdila mluvčí hejtmanství s tím, že v uplynulých šesti letech ve škole neproběhla žádná cílená kontrola zřizovatele.