O volné parcely je zájem, stavět bude i Kněždub

O volné parcely je zájem, stavět bude i Kněždub
Kněždub Zprávy 18 / 08 / 2014

Hluk není jediným místem v regionu, kde je zájem o stavební parcely. Pokud by to bylo možné a stavět se kvůli nestabilnímu podloží nemuselo na etapy, lidé by tady podle starosty Jana Šimčíka vykoupili všech čtyřiačtyřicet míst určených ke stavbě nových rodinných domků. Město tak zatím prodalo deset parcel, které zasíťuje v rámci první etapy. Začít by se mohlo už příští rok. „Zájem je velký,“ potvrdil Šimčík.
Deset míst pro nové domky se nabízí také v Kněždubu, malé obci na Veselsku. Lokalita pro výstavbu se jmenuje Za Hřištěm a také zde je zájem. „Nejspíš kvůli tomu přistoupíme k výběrovému řízení,“ sdělil už dřív starosta Libor Grabec.
Také v Kněždubu by chtěli začít s budováním inženýrských sítí brzy, nejspíš na jaře příštího roku. Podobně jako v Hluku má náklady uhradit vlastní rozpočet. Kněždubští uvažují o částce ve výši přibližně osmi milionů korun.
Vlastní prodej pozemků je v plánu letos na podzim, v Hluku vynesl bezmála tři miliony.
I když Kněždub má sotva 1100 obyvatel, jeho výhodná poloha nenutí lidí odcházet do měst. Obec má školku, školu i zdravotní středisko, cesta do Veselí nad Moravou odsud trvá jen několik minut.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace